TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNoel dünya genelinde kent meydanlarında kutlandı

Noel dünya genelinde kent meydanlarında kutlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Her yıl 25 Aralık’ta Hz. İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı Noel dünya genelinde kent meydanlarında kutlandı. Ayrıca, 2023 yılına hazırlıklar kapsamında meydanlara yapılan ışık süslemeleri de fotoğraflara yansıdı.

Hristiyanlıkta önemli yere sahip Noel bayramını dünyadaki birçok ülke coşkuyla kutladı. Avrupa, Asya ve Amerika kıtasındaki birçok kent meydanına Noel kutlamaları kapsamında pazarlar kuruldu. Ayrıca yeni yıl yaklaşırken bu meydanlar renkli ışıklarla dekore edildi.

Noel dunya genelinde kent meydanlarinda kutlandig - dış haberler - haberton
Noel dünya genelinde kent meydanlarında kutlandı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Noel, geleneksel kağıt fenerleriyle kutlanırken, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yeni yıl için hazırlanan ışıklar göz kamaştırdı. Filipinler’de Noel, dalış gösterisiyle kutlanırken, Pakistan’ın başkenti İslamabad, Çekya’nın başkenti Prag, Lübnan’ın başkenti Beyrut ve Malta’nın başkenti Valetta’nın meydanına dev çam ağacı koyuldu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler