TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamSveti Georgi Bulgar Kilisesi'nde Noel ayini

Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’nde Noel ayini

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’nde Noel ayini düzenlendi. Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelenlerin de katıldığı ayinde, yeni yıl için dilekler tutulup mumlar yakıldı.

Hristiyanlar için kutsal sayılan, Hz. İsa’nın doğum günü olarak kabul edilen Noel nedeniyle, Edirne’deki Bulgar Ortodoks Sveti Georgi Kilisesi’nde ayin düzenlendi. Ayini, kilise rahibi Aleksandır Çıkırık yönetti. İncil’den dua ve ilahilerin okunduğu ayine çok sayıda Bulgar ve Yunan vatandaşı katıldı. Katılanlar mum yakarak dilek dilediği ayin sonunda, kutsal sayılan okunmuş ekmek dağıtıldı.

Sveti georgi bulgar kilisesi'nde noel ayini
Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’nde Noel ayini

‘DOSTLUK VE KARDEŞLİK ÇOK ÖNEMLİ’

Dostluk ve kardeşliğin çok önemli olduğunu belirten Kilise Rahibi Çıkırık, “Bizim için önemli olan İsa’nın doğuşunu kutlamaktı. Mutluluk, huzur ve barış duasını yaptık. İnşallah her zaman böyle mutlu bayramlar diliyorum hepimize. Dostluk ve kardeşlik bizim için çok önemli, bunu yakaladığımıza inanıyorum. Umarım devam ettiririz. Ben de Edirne’yi çok seviyorum ve ölene kadar buraya hizmet edeceğim inşallah” diye konuştu.

Ayin sonunda kilisede kalanlar, dua ederek Noel’i kutladı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler