TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamEmniyet kemeri takmayan taksicilere ceza

Emniyet kemeri takmayan taksicilere ceza

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Kadıköy’de taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde, emniyet kemeri takmayan taksicilere 196’şar lira para cezası kesildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kadıköy Rıhtım Caddesi’nde denetim gerçekleştirdi. Taksiler durdurularak gerekli evrak ve belgeleri kontrol edildi. Ekipler, ayrıca sürücülerin seyir halinde cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri, yolcu kapasitesi ve taksimetreye yönelik denetimini yaptı. Emniyet kemeri takılı olmayan 12 taksi şoförüne 196’şar lira ceza kesildi. Emniyet kemeri takılı olmadığı için ceza kesilen taksilerden bazılarında ikaz sesini susturan ‘toka’ adı verilen aparat olduğu, bir taksicinin ise ikaz sesini kesmek için yolcu koltuğundaki kemeri, kendi emniyet kemerine taktığı görüldü.

Kadıköy’de taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde, emniyet kemeri takmayan taksicilere 196’şar lira para cezası kesildi. 

Ceza kesilen bir şoför, “Emniyet kemeri takılı olmadığı için ceza kesildi. 10 saat zor oluyor, takacağız artık yapacak bir şey yok” diye dedi.

Yolcu koltuğu kemerini kendi kemer yerine takan taksici, “Kemer takılı olmadığı için cezai işlem uygulandı. Evet düzeltiyoruz doğru koltuğa takıyoruz” diye konuştu. Başka bir şoför ise “Yolcu aldıktan sonra valizini yüklerken unuttuk o yüzden. Gerekli cezayı hak ettik ve yedik. Sorun yok” şeklinde konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler