TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMikrolink, Shaxon Industry'i bünyesine kattı

  Mikrolink, Shaxon Industry’i bünyesine kattı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mikrolink, 2021 yılında merkezi Kaliforniya, ABD’de bulunan Shaxon Industry’nin yüzde 50 hissesini almıştı ve geçtiğimiz günlerde de şirketin yüzde 100’ünü bünyesine katarak, ABD pazarında kalıcı olduğunu gösterdi.

  Kesintisiz iletişim çözümleriyle uçtan uca hizmet anlayışı kapsamında büyüyen Mikrolink, dünyanın her yerinde aynı çeşitlilik ve kalitede kesintisiz iletişim çözümleri üretiyor. Tüketici elektroniği, tesis kablolama ürünleri, fiber optik komponentleri, SFPS ve özel kablolar, bilgisayar kabloları, ses/video kabloları, konektörler gibi ses, veri ve benzer ürünlerin üreticisi ve distribütörü olarak faaliyet gösteren Shaxon Industry ise sektörde hem üretici hem de direkt satış şirketi olarak konumlanıyor. Telekomünikasyon ve bilişim sektöründe pazarın nabzını tutan Mikrolink’in bünyesine Shaxon Industry’nin katılması sektör adına katma değerli ve önemli bir gelişme.

  ‘PAZARA YENİ BİR SOLUK GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ’

  Açık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Açık konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mikrolink, bugün bünyesinde 22 şirket olan Açık Holding’in teknoloji odaklı faaliyetlerinin lokomotif şirketidir. Mikrolink, dünyanın birçok ülkesinde telekom altyapıları kuran global sistem entegratörü olarak faaliyetlerine ve yatırımlarına büyük bir hızla devam etmektedir.

  Bu ay sürdürülebilir büyüme stratejimiz kapsamında önemli bir adım daha atarak merkezi Kaliforniya, ABD’de bulunan Shaxon Industry’yi bünyemize kattık. Sunduğumuz ileri teknolojili çözümlerle çıtayı her geçen gün daha da yukarı taşımayı amaç edinen ve müşteri ihtiyaçlarına uygun, çok yönlü hizmet anlayışını benimseyen bir şirket olarak yaptığımız bu girişimle pazara yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

  ‘SEKTÖRE DEĞER KATAN PROJELER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

  Yaptıkları tüm yatırımların sektörde derinleşmeye yönelik olduğunu söyleyen Açık, şunları kaydetti:

  “Telekomünikasyon ve bilişim sektörünün dinamikleri sürekli değişiyor. Biz de bu dinamizme ayak uydurmak ve uçtan uca hizmet ağımızı tamamlamaya yönelik yatırımlar yapıyoruz. Mikrolink’i önce Avrupa’ya sonra Asya’ya ve şimdi de Amerika’ya taşıdık. Avrupa’da İngiltere’de dünyanın en büyük GSM şirketlerinden Vodafone’la IBS projeleri gerçekleştiriyoruz, bölgede lokal bir şirket gibi çalışıp faaliyetlerimizi genişletiyoruz.

  Almanya’da ise bazı devlet kurumları başta olmak üzere otomotiv devi markalar, uluslararası havalimanları, önde gelen oteller ve süpermarket zincirlerinde kesintisiz iletişimi sağlamaya yönelik IBS projeleri gerçekleştirdik. Ayrıca ülkenin önde gelen sanayi kuruluşlarındaki IOT cihazlarının birbiriyle haberleşmesini sağlayan network ağlarını da ilk kez biz kurduk. Katar’da ürettiğimiz çözümlerle kesintisiz iletişimin sağlanması adına önemli projelerde yer aldık ve şu an bu yıl düzenlenecek olan FIFA 2022 Dünya Kupası statlarının telekom altyapı işlerini yapıyoruz.

  Umuyorum ki, ABD’de de aynı uluslararası anahtar teslim standartlarımızı koruyup telekomünikasyon ve bilişim sektörüne değer katan projeler gerçekleştireceğiz. Tüketici elektroniği kategorisinde kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlarla hem üretici hem de perakende sektöründe uzun yıllardır yer alan Shaxon Industry ile Mikrolink’in birlikteliği Amerikan telekomünikasyon sektörü için değerli. Sektördeki güçlü referansları ve tecrübesiyle uluslararası alanda kesintisiz iletişim sağlayan Mikrolink, her geçen gün artırdığı çözümleriyle pazarda payını artırıyor. Shaxon Industry şirketi ile doğru bir frekans tutturarak, doğru birleşme yaşayan Mikrolink bölgedeki yatırımlarına devam edecek.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler