TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaTürkiye ABD'nin uydusu olmayacak kadar büyüktür

  Türkiye ABD’nin uydusu olmayacak kadar büyüktür

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye ABD’nin uydusu olmayacak kadar büyük bir ülkedir” dedi.

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD’nin, Türkiye’yi Yunanistan ve Ermenistan gibi bir kukla devlet haline getirmeye çalıştığını belirterek, “Türkiye ABD’nin uydusu olmayacak kadar büyük bir ülkedir. ABD’nin, ekonomi, Suriye, Yunanistan ve Ermenistan üzerinden Türkiye’nin aleyhine yürüttüğü faaliyetlerin farkındayız” dedi.

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Müsilaj ve imarla ilgili düzenlemeler içeren ‘Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni değerlendiren Destici, plastik atıkların neden olduğu çevre kirliliğine dikkat çekerek, tüm dünya ülkelerinin plastik ambalajlarla ilgili kısıtlamalar getirdiğini ve bu konuda Meclis’in de somut adımlar atması gerektiğini söyledi.

  ‘KAMU GÖREVLİLERİMİZİN TALEPLERİ KARŞILANDI’

  Ardından dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 3 bin 600 ek gösterge açıklamalarına değinen Mustafa Destici, “Teklifin daha önce 3 bin 600 ek gösterge sözü verilen kamu görevlilerimizin taleplerini karşıladığını görüyoruz. Tüm kamu görevlilerimizin ek göstergeleri 600 puan yükseltildi. Bu da genel anlamda büyük memnuniyet oluşturdu. Emeklileri de kapsaması ayrıca olumlu bir gelişmedir” dedi.

  Destici, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili de, “Bu savaş, enerji ve gıda başta olmak üzere tüm sektörleri etkileyen ağır bir krize neden oldu. Savaşın, hiç kimsenin hoş göremeyeceği ve savunamayacağı karanlık ve kanlı yüzünün yanında, dünyayı adım adım 1’inci ve 2’nci Dünya Savaşları öncesi şartlara taşıması endişeleri daha da artırıyor. Pandemi ve savaşın yanı sıra Türkiye’ye sözde müttefikleri tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlarla, ülkemiz kıskaca alınmaya çalışılıyor” diye konuştu.  

  ‘TÜRKİYE’NİN, YUNANİSTAN’DAN TOPRAK TALEBİ OLMAMIŞTIR’

  Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos’un Türkiye’ye yönelik açıklamalarına ilişkin de değerlendirmede bulunan Destici, “Herkes biliyor ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin de Türk milletinin de hiçbir dönemde Yunanistan’dan toprak talebi olmamıştır. Yunanistan’ın Anadolu’yu işgal etme teşebbüsüne rağmen olmamıştır. Bugün yine Yunanistan tarafından, ‘olmamıştır’ yerine ‘olmamıştı’ demeye zorlanıyoruz. Yunanlı politikacılara, halkının kaderiyle oynamamalarını ve ‘Kötü komşu insanı ev sahibi yapar’ atasözünü hatırlatıyorum” ifadelerini kullandı.

  ‘TÜRKİYE’NİN ALEYHİNE YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETLERİN FARKINDAYIZ’

  ABD’nin, Türkiye’yi Yunanistan ve Ermenistan gibi bir kukla devlet haline getirmeye çalıştığını vurgulayan Destici, “Türkiye ABD’nin uydusu olmayacak kadar büyük bir ülkedir. ABD’nin, ekonomi, Suriye, Yunanistan ve Ermenistan üzerinden Türkiye’nin aleyhine yürüttüğü faaliyetlerin farkındayız. ABD’nin FETÖ’yle, PKK’yla yapmak istediklerinin, Türkiye’deki birtakım siyasilerle kurdukları ilişkilerin ve iş birliklerinin de farkındayız.

  Her hafta grup toplantılarında, her gün televizyonlarda, her dakika sosyal medyada bu siyasilerin canhıraş verdikleri iktidar mücadelelerini izliyoruz. Bu siyasetçilerden, ABD’nin uluslararası platformlarda ve bölgemizde taşeronları aracılığıyla gerçekleştirdikleri Türkiye’ye yönelik hamlelerine karşı bir cümle duydunuz mu? Ben duymadım. Milletimiz de duymadı” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler