TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYaşamKöpeğin mesanesinden 55 parça taş çıkarıldı

Köpeğin mesanesinden 55 parça taş çıkarıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adana’da, idrarını kanlı yaptığı için sahibi tarafından veteriner kliniğine götürülen, ‘Biber’ isimli Terrier cinsi köpeğin mesanesinden 55 parça taş çıkarıldı.

3 yaşındaki köpeği ‘Biber’in son 1 aydır idrarını kanlı yaptığını fark eden Hakan Boloğlu, veteriner hekim İsmail Serdar Sayar’ın kliniğine götürdü. Röntgen çekilen ‘Biber’in mesanesinde, irili ufaklı 55 parça taş bulunduğu belirlendi. ‘Biber’in mesanesindeki taşlar, başarılı operasyon sonucu çıkarıldı. 

Köpeğin mesanesinden 55 parça taş çıkarıldı

Operasyon hakkında bilgi veren veteriner hekim İsmail Serdar Sayar, “15 tane 2,5 santim iriliğinde, 40 tane de nohut büyüklüğünde taş çıkardık. Yaklaşık 1,5-2 santimlik bir kesiyle bütün taşları temizleyerek idrar torbasını kapattık. Daha önce de benzer ameliyatlar yaptık ancak normalde 2-3 taneye rastlıyorduk. Bu taşlar, hayvanın içtiği sudan, aldığı gıdadan meydana geldiği gibi vücudunda kendi kendine oluşabiliyor. ‘Biber’, şu an eski sağlığına kavuştu” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler