TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÖğrencilerden 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne ziyaret

Öğrencilerden ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne ziyaret

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Osmaniye’de, ‘4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’ etkinlikleri kapsamında bir grup öğrenci, öğretmenleriyle Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Emekli Hayvanlar Çiftliği’ni gezip, hayvanları yakından görme ve besleme imkanı buldu.

Osmaniye’ye bağlı Yeniköy’de HAYTAP tarafından kurulan Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne ‘Hayvan Hakları Koruma Günü’ etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler için gezi düzenlendi. Yangın bölgelerinde yaralanan, yardıma muhtaç hayvanların kalan yaşamını geçirebilmesi için kurulan çiftlikte öğrenciler, HAYTAP Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Ali Laçinbala tarafından karşılandı. Öğrenciler, ilk olarak çiftlikteki at, eşek, tavuk, ördek, kaz, koyun ve keçi gibi hayvanların doğal yaşam ortamlarını görmek amacıyla ATV motorlarıyla tur yaptı. Hayvanlara yiyecek veren öğrenciler, Laçinbala’dan çiftlik ve hayvanlar hakkında bilgiler aldı.

Öğrencilerden ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne ziyaret

Veteriner hekim Laçinbala, “Resmi açılışı 19 Kasım 2022’de planladığımız HAYTAP Emekli Hayanlar Çiftliği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla merkez ilk ve ortaokullardan yoğun ilgi gördü. Randevu alan okullardan gelen 1800 öğrenci tesis içerisinde ATV araçlarımız ile tur atıldıktan sonra evlerinden getirmiş oldukları bayat ekmekleri merkezdeki havuza atarak ördekleri beslediler. Hayatlarında ilk defa bir eşeği yakından gören öğrencilere ağaçlar altındaki doğal derslikte hayvan hakları konusunda kısa bilgilendirmeler yapıldı” dedi. 

Osmaniye’de, ‘4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’ etkinlikleri kapsamında bir grup öğrenci, öğretmenleriyle Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Emekli Hayvanlar Çiftliği’ni gezip, hayvanları yakından görme ve besleme imkanı buldu.

Emekli Hayvanlar Çiftliği’nin kurulma fikrinin, şehirlerde ölüme terk edilen ve kesimden kurtulan hayvanların barınacağı mekan olmamasından çıktığını belirten Laçinbala, “Tesisimize geçen yıl Manavgat ve Marmaris orman yangınlarından kurtulan ilk tedavileri HAYTAP sahra çadırlarında yapıldıktan sonra HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne Bursa’da rehabilite edilen 28 yük ve çiftlik hayvanı transferi gerçekleştirildi” diye konuştu.

Öğrencilere hayvanları doğal ortamında göstermek istediklerini kaydeden sınıf öğretmeni Selma Has ise “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde hayvanlara göstereceğiz sevgiyi ortamında görmek amacıyla bir gezi düzenledik. Burada hayvanları doğal ortamında onlara gösterecekleri sevgileri canlı olarak yaşadık. Çocuklarda hayvan sevgisini canlı sevgisini bir kez daha uyandırmış olduk” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler