29.7 C
Ankara
29.8 C
İstanbul
38.7 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKKTC Cumhurbaşkanı: Federasyon defteri kapanmıştır

  KKTC Cumhurbaşkanı: Federasyon defteri kapanmıştır

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar “Benim cumhurbaşkanı olmamla federasyon defteri kapanmıştır” dedi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs gazileri ile buluşmak üzere Mersin’in Tarsus ilçesine geldi. Burada konuşan Tatar, “Devleti yaşatmak için federasyon masalını kapatmak lazımdı. Benim cumhurbaşkanı olmamla federasyon defteri kapanmıştır” dedi.

  Kktc cumhurbaskani - dış haberler - haberton
  Ersin Tatar Kıbrıs Gazileri Ile Buluştu

  Tarihi Nusret Mayın Gemisi önünde Mersin Valisi Ali İhsan Su, KKTC Mersin Başkonsolosu Zaliha Mendeli, milletvekilleri ve kent protokolü tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, burada Kıbrıs gazileri ile buluştu. Düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Kıbrıs’tan size selam ve sevgi getirdim. Sizlerle olmaktan, Mersin’de ve Tarsus’ta olmaktan çok mutluyum. Tarihimiz bir, bizler büyük Türk milleti olarak büyük Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki bekçisiyiz. Devleti yaşatmak için federasyon masalını kapatmak lazımdı. Benim cumhurbaşkanı olmamla federasyon defteri kapanmıştır” dedi.

  Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şaban Kondi, Kıbrıs ve Türkiye şehitleri için dua etti. Daha sonra protokol Nusret Mayın Gemisi’ni gezdi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ziyareti parka fidan dikilmesi ile sona erdi.

  Kktc cumhurbaskani 2 - dış haberler - haberton
  “Kıbrıs’Tan Size Selam Ve Sevgi Getirdim”

  Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Sitesi gezdi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar beraberinde Vali Ali ihsan Su, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daire amirleriyle birlikte Erdemli‘de bulunan Alata Bahçe Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Sitesi toplantı salonunda kurum müdürü Cengiz Türkay’dan brifing alan Tatar, daha sonra enstitüye bağlı laboratuvarları gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Kktc cumhurbaskani 3 - dış haberler - haberton
  Cumhurbaşkanı Tatar Alata Bahçe Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler