TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarKırmızı çizgi

Kırmızı çizgi

Seyit Ali Akbaş
Seyit Ali Akbaşhttps://haberton.com/
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde 2 yıl Halkla ilişkiler ve Tanıtım okudu. Ardından Dikey Geçiş Sınavı ile iletişim fakültesi Reklamcılık bölümünü kazandı.

Haftanın Öne Çıkanları

Kırmızı kart Beşiktaş’ın kırmızı çizgisi haline geldi. Herkes takım arkadaşının yerine de oynamaya çalışıyor galibiyet istiyor. Buda takım olma ruhunun en önemli parçalarından birisi.

48. Dakika da kırmızı kart yiyen Salih, Beşiktaş’ın ikinci yarıda oynaması muhtemel güzel oyununa engel oldu belki ama 10 kişi kalan Beşiktaş daha çok mücadele etmeye başlıyor. Geçen sezon Konyaspor maçında da 10 kişi kalan kara kartal büyük efor sarf ederek sezonun en kritik puanlarında birisini aldı. Kırmızı kart Beşiktaş’ın kırmızı çizgisi haline geldi. Herkes takım arkadaşının yerine de oynamaya çalışıyor galibiyet istiyor. Buda takım olma ruhunun en önemli parçalarından birisi.

Sahaya yeni yıldız isimleriyle çıkan Kara Kartal, maçında ilk 15 dakikasında topu rakibine verdi. Topla çıkmayı seven Karagümrük, Beşiktaş’ın  ön alan baskısı karşısında ilk hatasını dakika 5’te yaptı ama golle sonuçlanmadı. İlk 15 dakikanın ardından Beşiktaş topu kontrol altına aldı ve pozisyonlar üretmeye başladı.

Dakika 30’a gelindiğinde Alex klasını konuşturdu ve Beşiktaş’ı 1-0 öne geçirdi. Golden sonrada pozisyonlar bulan Beşiktaş ilk yarıda başka gol bulamadı. Biglia’nın sakatlanması Karagümrük’ü zor duruma soktu nitekim defans ve hücum arasında pas bağlantısını sağlayan, takkımın paslarla atağa çıkmasını sağlayan en önemli isimdi. İlk yarıda Biglia , Rosier, Batshuayi,Rıdvan  ve Ghezzal göze çarpan isimler oldular.

Kırmızı çizgi
Kırmızı çizgi

İkinci yarının hemen başında Salih’in kırmızı kart yemesiyle maç çok başka bir boyut kazandı. 45 dakika boyunca Karagümrük, Beşiktaş’ı ceza sahasına hapsetti ama net pozisyon bulamadı. Kontra atak ve duran toptan gol bulmak isteyen Beşiktaş, Batshuayi ve Vida ile çok net gollerden yararlanamadı. Üçüncü maçında da gol yemeden maçı tamamlayan Beşiktaş milli maç arasından önce kritik bir 3 puan aldı. 10 kişi kalan Beşiktaş’ta maçın yıldızı olan ve Beşiktaş’ı ayakta tutan gizli kahraman  Josef oldu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler