24 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKars'ta at binen Rus Olga cirit atmayı öğrenecek

  Kars’ta at binen Rus Olga cirit atmayı öğrenecek

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kars Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okuyan Rus Olga cirit atmayı öğrenecek.

  Ata sporu ciridin oynandığı Kekeç köyüne sık sık giderek, cirit atlarıyla gezinti yapan Kars Kafkas Üniversitesi’li Olga, sıradaki hedefinin cirit atmayı öğrenmek olduğunu söyledi.

  Ülkesi Rusya’dan yükseköğretim için Kars’a gelen Olga Sılaeva, at binmeyi öğrenmek amacıyla Selim ilçesine bağlı Kekeç köyünü ziyaret etmeye başladı. Pandemi nedeniyle yüz yüze öğrenimin iptal edilmesi sonrası belirli aralıklarla köye giden Rus Olga, Kars Kafkas Atlı Spor Kulübü’ne ait ‘Zafer’ isimli atla gezintiye çıktı. At binmenin insanı rahatlattığını belirten Olga Sılaeva, “3 yıl önce ilk olarak Rusya’da ata binme dersleri aldım. Kars’a geldikten sonra Kekeç köyünde at binmeye devam ettim” dedi. 

  Kars'ta at binen rus olga cirit atmayı öğrenecek
  Kars’ta at binen Rus Olga cirit atmayı öğrenecek

  At binmenin zor olduğunu ancak alışmaya başladığını anlatan Olga, ata sporu ciridin oynandığı köyde sıradaki hedefinin cirit atmayı öğrenmek olduğunu söyledi. Olga Sılaeva, “At binmeyi iyi bir şekilde öğrendikten sonra cirit atmak için de çalışmalara başlayacağım” dedi. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler