19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam75 yıldır dürüstlüğü sayesinde bakkallık yapıyor

  75 yıldır dürüstlüğü sayesinde bakkallık yapıyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Niğde’nin Bor ilçesinde 75 yıldır 40 metrekarelik dükkanında bakkallık yapan Rüştü Meriç (88), dürüstlüğü sayesinde yıllardır ayakta kaldığını söyledi.

  Eskiden işlerinin daha iyi olduğunu, ancak büyük marketler yüzünden düşüş yaşandığını aktaran Meriç, “Biz her zaman müşterinin yanındayız. Cenazelerine bakkal gider ama bazıları markete gidiyor” dedi.

  Niğde‘nin Bor ilçesine bağlı İstasyon Caddesi’ndeki 40 metrekare dükkanda 75 yıldır bakkallık yapan Rüştü Meriç, güler yüz ve tatlı dille müşterilerine hizmet veriyor. Dürüstlüğü sayesinde yıllardır bakkal dükkanının ayakta kaldığına dikkat çeken Meriç, eskiden işlerinin daha iyi olduğunu ancak büyük marketler yüzünden düşüş yaşandığını anlattı. Müşterilerin değiştiğini belirten Meriç, “Şimdi müşteriler değişti, menfaatine geziyor. Cenazelerine bakkal gider ama bazıları markete gidiyor. Biz her zaman müşterinin yanındayız. Müşterinin kart limiti dolar, gelir benden para alır, yatırır. Veresiye alır, canı ister ‘bu ay veremeyeceğim’ der, gelecek aya kalır. Hep böyle gidiyor” dedi.

  75 yıldır dürüstlüğü sayesinde bakkallık yapıyor
  75 yıldır dürüstlüğü sayesinde bakkallık yapıyor

  ‘SİFTAH YAPINCA, MÜŞTERİYİ KOMŞU ESNAFA GÖNDERİRDİK’

  Esnafa, doğruluk ve iyilikten ayrılmamalarını tavsiye eden Meriç, “Esnaf eskiden birbirine karşı daha samimiydi. Şimdi öyle bir şey yok. Komşu, komşuyu çekemez oldu. Eskiden birbirimizin açığını kapatırdık. Bir arkadaşımız şehir dışına giderdi, ben onun işini görürdüm. Siftah yaptığımda gelen müşteriyi, komşu esnafa gönderirdik. Şimdiki esnaf, her şeyin kendilerinden alınmasını istiyor” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler