TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - BurçlarJüpiter Fomalhaut Kavuşumu, Dua, Dilek zamanı

  Jüpiter Fomalhaut Kavuşumu, Dua, Dilek zamanı

  Funda Habalı
  Funda Habalıhttps://haberton.com/
  Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  17 Ocak Haftası Jüpiter Fomalhaut Kavuşumu, Dua, Dilek zamanı. 16 – 17 Ocak gecesi, 12 yılda bir gerçekleşen bir kavuşum gerçekleşiyor.

  Fomalhaut, Perslerin dört kraliyet yıldızlarından biri. Güneyin gözcüsü. Şans getiren bir yıldız. Zaferi, yükselişi işaret eden bir yıldız. Yüksek ideallerle ilgili. Eğer kişinin idealleri, hayalleri bütünün hayrına ise desteklenir. Kişi bütüne hizmet ettikçe mutluluğu artacak, toplumda yükselecektir.

  Karma astrolojisinde sabit yıldızlar için kader deriz. Astroloji olasılıkları gösterse de, sabit yıldız kaderdir diye öğreniyoruz. Kendi haritamda bunun örneklerini gördüm. Mesela, Koç Burcu’nda Baten Kaitos diye bir yıldız var. Benim Mars’ım ile kavuşuyor ve bu yıldız göç etmeyi gösteriyor. Hayatta en az bir kere göç demektir. Bazılarınız bilir belki benim göç hikayemi. Her zaman Hollanda’ya gidişimin kadersel olduğunu hissettim. Astroloji’de bu yıldızla tanıştığımda ise yaşadığım şaşkınlığı belki tahmin edersiniz. 

  Konumuza dönelim. Fomalhaut dini bir yıldız. Mistik. Rüyalarda mesaj almakla alakalı. Dileklerle, dualarla. Vizyonlarla, hayallerle. Başarı getirir ama her kraliyet yıldızı gibi koşulu ahlaklı olmak. Ahlaksız, yoz ideallerin sonu çok büyük bir çöküş olur. Yükselttiği gibi indirir. Ne kadar yüksekteyseniz, düşüş de o kadar sert olur. Yani, başarı kesin, ahlaklı olduğun sürece.

  Jüpiter Balık Burcu’nda çok kuvvetli. Kendisi de zaten en büyük iyicil dediğimiz, koruyucu, bolluk, bereket gezegeni. Jüpiter’in bu konumda bir kraliyet yıldızı ile kavuşumu çok büyük güç getirecektir. Adil bir kişilik ve güçlü ahlaki değerler. Bu kavuşum maddi, manevi fırsatlar ve bolca seyahat imkanı sunacaktır. Felsefe, din, yüksek eğitim gibi alanlarda büyük başarılar kazandırabilir. Harita her zaman bir bütündür ama bugün doğan çoçukların geleceğini şimdiden merak ettim. 

  Bu kavuşum ayın 24’üne kadar etkilerini gösterecek. Özellikle bu gece rüyalarınıza dikkat edin. Üstelik yine bugün, Ay Yengeç Burcu’nda Sirius yıldızı ile kavuşuyor. Sirius Kuran’da adı geçen Şira yıldızı ve bir çok kültürde kutsal yıldız olarak biliniyor. Dua ve dilekler için uygun bir zaman, iyi değerlendirin derim. 

  Pluto Damgalı Dolunay

  Haftaya Pluto damgalı dolunay ile başlıyoruz.18 Ocak Salı, saat 2:48’de gerçekleşecek olan bu Dolunay 27 derece Yengeç Burcu’nda. Oğlak Burcu’ndaki Pluto ile gerilimli bir açı olarak tanımladığımız karşıt açı yapıyor. 

  Pluto astrolojide yıkımdan sonra gelen köklü dönüşümü gösterir. Geri dönüşü yoktur deriz bu dönüşümün. Bir devir kapanır, diğeri açılır. Pluto çok yavaş hareket eden bir gezegen olduğu için bu değişim öyle ha deyince olmaz. Her burçta ortalama 21 yıl kalır. Geçiş yaptığı burçla ilgili konularda yeniden doğmamızı ister. Yeniden doğmak için ise, önce ölmek lazım değil mi? Bazen fiziken, bazen de mecazi anlamda. 

  Pluto Oğlak Burcu’nda olduğu için, Oğlak Burcu konularını hatırlamakta fayda var. Pluto Oğlak’ta ne ister? Sorumluluk. Kendi hayatımızın sorumluluğunu almamızı ister. Kader gayrete aşıktır diye bir söz vardır bilirsiniz. Bu sözü de Oğlak Burcu’na ithaf edelim. 

  Belli bir coğrafyada doğmak, içine doğduğumuz aile, ülkenin koşulları tabi ki genel refah seviyesine etki edecektir. Fakat benzer koşullarda çok farklı hayatlar yaşayan bir çok insan var. Nedir bu insanları birbirinden ayıran? 

  Oğlak Burcu disiplin demektir, emek demektir, alın teridir ama her şeyden öte kaderdir. Kaderi algılama şeklimizi değiştirmemizi ister beki de Pluto Oğlak’ta. Ben kimim? Bu hayattan ne istiyorum? Anam, babam, abim, öğretmenim, komşu kızı, nenem, dedem değil, BEN ne istiyorum? Bu sorunun cevabını bulduktan sonra, koyduğumuz hedeflere adım adım, sabırla, çalışarak gitmek demektir Oğlak. İlmek ilmek hayalimizi işlemek. Bu yolda yılmamak, yoldan şaşmamak. 

  Dolunay esnasında Akrep Burcu yükseliyor. Akrep Burcu, Pluto tarafından yönetilir. Yine krizlerle gelen değişim, dönüşümü anlatır. Unutmayalım, kadersel Ay Düğümleri de Boğa, Akrep aksında. Yani konumuz hep aynı. Bir yandan dönüşüm zamanı, ama bir yandan da güven içerisinde olmak istiyoruz. Güveni, parada, pulda, aşkta yani dışsal koşullarda arıyoruz. İşimiz olursa, aylık düzenli maaşımız olursa, sigortamız olursa güvendeyiz. Sonra bir tutulma oluyor, hop o iş gidiyor. 

  Güvendiğimiz dağlara karlar yağdı, ee peki biz şimdi kime güveneceğiz? 

  Pluto Oğlak, hayatının otoritesi kendin ol der. Dolunay Yengeç Burcu’nda. Neler yaşadık neler son bir kaç yılda. Yaşamaya da devam edeceğiz gibi gözüküyor. Hızla değişen bu dünyada kendimizi korumasız hissedebiliriz. Yengeçler korkunca ne yapar? Kabuklarına çekilirler. Biz de sığınacak kabuk arayışına girebiliriz. Belki ailemize, köklerimize sığınırız. Belki ihtiyacımız olan güveni yemede, içmede ararız. Yengeçler gibi, korktuğumuz için savunmaya geçip, hareketsiz kalabiliriz. 

  Ay, Pluto karşıtlığına baktığımızda ise duygusal anlamda zor bir 10 – 15 günlük sürecin bizi beklediğini söyleyebilirim. İşin güzel tarafı bu Dolunay’ın kadersel ay düğümlerine çok olumlu açılarının olması. Yaşayacağımız duygusal krizler her ne ise, bizim güven duygumuzu sorgulatacak gibi gözüküyor. Kendimizi rahat hissettiğimiz alandan, yani kabuğumuzdan çıkmamız için hayatın bizi dürtmesi gibi düşünebiliriz bunu. Haydi kalk, hayallerin, hedeflerin için adım at. 

  Dolunaylar kapanışlar. Kapatmamız gereken duygusal konuları önümüzdeki iki hafta içerisinde bir gözden geçirelim. Ay, Pluto karşıtlığı aynı zamanda duygusal dönüşüme direnç göstermekle alakalı. Eğer değişime direniyorsak, bunun altında yatan korkuları bulmak ve yüzleşmek fayda sağlayacaktır. Sağdan, soldan gelen sesleri susturup, kendimizle baş başa kalmak da, ne istediğimizi bulmak için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. 

  Son olarak Pluto manipülasyon demek. Merkür de geçen hafta retroya girdi. Venüs retrosu da ayın sonuna kadar devam ediyor. Akışta kalmakta fayda var. Akış ne diyor? Yavaşla. Geri çekil. Gözlemle. Hem kendini, hem çevreni. Pluto’nun manipülasyon etkisini hem piyasalarda gözlemleyebiliriz hem de özel hayatımızda çevremizde. Özellikle kendi hayatınızla ilgili önemli kararlar almanız gerekiyorsa sadece ama sadece kendi kararınız olmasına dikkat edin. 

  Pluto Güneş kavuşumu, otorite konumundaki kişilerden, ya da eril kişilerden baskı görülebileceğini, güç arzusunu da sembolize eder. Olumsuz anlamda güç savaşlarını, manipülasyonu, mafyatik kişileri, takıntılı, saplantılı kişileri işaret eder. Olumlu anlamda ise benliğin dönüşüm gücünü temsil eder. Bu kavuşum Kuzey Ay Düğümüne çok olumlu bir açı yapacağı için ben kişisel anlamda dönüşüm için katalizör görevi göreceğini düşünüyorum. 

  Her ne yaşanırsa yaşansın, yaşanan krizin bize anlatmak istediğine odaklanalım. Hayat acaba ne demek istiyor? Nasıl adımlar atabilirim? Neyi farklı yapabilirim? Pluto, Güneş kavuşumu çok kuvvetli bir enerji. Bu enerjiyi hangi yönde kulanacağınız artık size kalmış. İşte belki de kader anlayışımızı gözden geçirmek ve dönüştürmek için güzel bir başlangıç. 

  Bilirsiniz bazen annelerimiz eldeki üç, dört malzemeyle sıcacık, mis gibi kokan, kabarık anne keki yaparlar da yemeye doyamayız. Bazısının evinde ise yok yoktur. Ama o malzemeleri bir araya getirip de bir kap yemek yapmayı beceremez. Hayat da çok farklı değil aslında. Kader, karma dediğimiz şey elimizdeki malzeme olsa da, o keki yapmak bize kalmış. 

  20 Ocak Güneş Kova Burcu’nda

  Tüm Kova’ların doğum günleri kutlu olsun. 20 Ocak Perşembe günü Güneş Kova Burcu’na geçiyor ve bir ay kadar bu burçta seyahatine devam edecek. Güneş’in Kova seyrinde her anlamda özgürleşme ihtiyacı hissedebiliriz. En büyük özgürlük ise kendimiz olarak var olabilme özgürlüğüdür. 

  Dolunay’ın Pluto ile etkileşiminden bahsettik. Hedefler koymak, adım adım koyduğumuz hedef doğrultusunda ilerlemekten bahsettik. Ama öncesinde kim olduğumuzu, ne istediğimizi bulmamız lazım dedik. Toplumun bize dayattığı doğrulardan ziyade kendi doğrumuzu bulmak ilk ve en önemli adım. Güneş’in Kova seyrinde hepimiz biraz Kova gibi olalım. 

  Ne demek Kova gibi olmak. Geleneksel, alışa gelmişin ötesinde hayaller kurabilmek. Zihnimizi özgürleştirmek. Yeniliğe, değişime açık olmak. Her zaman gittiğimiz ama işe yaramayan yolları bir kenara bırakıp, yeni yollar denemek. Kişisel gelişimizi kısıtlayan gruplardan, arkadaşlıklardan ziyade ideallerimizi, hayallerimiz destekleyen yeni grupların içerisine dahil olmak. Yeni arkadaşlıklar edinmek. 

  Hepimiz biricik ve tekiliz ve aynı zamanda bir bütünün parçasıyız. Bütüne verebileceğimiz en büyük katkı kendimizin farkında olmak, farklılığımızı sunmak olacaktır. 

  Zaman değişim zamanı. Öncelikle Pluto karşıtı Dolunay bize alışkanlıklarının yarattığı prangaları kır, kendi hayatının sorumluluğunu al diyor. Güneş, Pluto kavuşumu, bizi korkularımızla yüzleştirdikten sonra, benliğin değişimi için gereken enerjiyi sağlıyor. Güneş Kova’ya geçtiğinde ise hayatımızı saran kalıplardan arınma enerjisini taşıyor. 

  Kova toplumsal bir burç. Biz ne istiyoruz, ne düşünüyoruz önce bunu bulalım. Bulduktan sonra ise toplumsal konularda sesimizi duyurma, bu konularla alakalı bir şeyler yapma vakti. Merkür’ün de Kova burcunda retro yaptığını hatırlarsak. Toplum içerisindeki yerimizi görmek, nasıl bir fark yaratacağımızı anlamak ve daha sonra bu yolda adım atmak için doğru zamanlar. 

  Herkese iyi haftalar,

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler