TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'İstanbul'un kalbi Fikirtepe'de atacak'

  ‘İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe’de düzenlenen iftar programına katıldı. İftar öncesi konuşan Bakan Kurum, “İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak” dedi. 

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm şantiyesi çalışanları ve Fikirtepelilerle iftar programında bir araya geldi. 

  İftar öncesi konuşan Bakan Murat Kurum, “İnşallah, İstanbul’umuzda sağlıksız yapı stoku tamamlanıncaya kadar dönüşüm çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. İnşallah hem Fikirtepe’de hem de diğer ilçelerimizde, mahallelerimizde tamamlanan projelerimiz herkes çok daha kıymetli, çok daha değerli, çok daha sağlam ellerine kavuşacak. Söz veriyoruz ki, sizden Fikirtepeliler olarak geçmişte yaşadığınız tüm olumsuzlukları unutacaksınız ve kaybettiğiniz zamanı yeniden kazanacaksınız.

  Istanbulun kalbi fikirtepede atacak 1 - yerel haberler - haberton
  ‘İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak’

  Bu yeni cazibe merkezlerinde hayatınızı mutlu, huzurlu, güvenli bir şekilde devam edeceksiniz. Ben bu çerçevede gerçekten projenin buraya gelmesinde büyük emeği olan özellikle Fikirtepe’de yaşayan hak sahibi olan tüm Fikirtepeli kardeşlerimize, yine Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüz ki, bu çerçevede büyük mesai harcadılar Genel Müdürlüğümüze, Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ki, projenin tek elden yürütülmesini sağlıyorlar. Hızlı bir şekilde ihalesini yaptılar.

  Ve en kaliteli şekliyle de projelerimizi teslim edecekler. İşçilerimize mimarlarımıza, mühendislerimize yüklenici firmalarımıza ki onlar da buradaki önemi biliyorlar. Artık hepimiz büyük bir aile olduk ve sizlere sözlerimiz var ve bu sözleri tutmak için hep birlikte gece gündüz çalışacağız diyor, hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum” dedi.  

  Istanbulun kalbi fikirtepede atacak 2 - yerel haberler - haberton
  ‘İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak’

  Bakan Kurum “Peojemiz, Anadolu Yakasının İstanbul’un en güzel projesi olacaktır. Camisiyle, okuluyla, kreşiyle, yeşil alanlarıyla, içindeki bin kilometre yeşil koridoru, içindeki alışveriş alanlarıyla, ulaşım imkanlarıyla inşallah İstanbul’da yeni bir yaşam merkezi olacaktır. İstanbul’un kalbi Fikirtepe’de atacak. İnşallah, bu projeyi tamamladığımızda Fikirtepe eskisinden daha güzel, eskisinden daha yeşil, eskisinden daha verimli, daha anlamlı bir proje olacaktır” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler