TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerVali Yerlikaya Roman vatandaşlarla iftar yaptı

  Vali Yerlikaya Roman vatandaşlarla iftar yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Dünya Romanlar Günü vesilesiyle Roman vatandaşlarla iftar yaptı.

  Dünya Romanlar Günü’nde “İftar Sevinci” temasıyla düzenlenen programa eşi Hatice Nur Yerlikaya ile birlikte katılan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Roman vatandaşlarla iftar yaptı. Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan ve çok sayıda Roman vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda dualar edilip, oruçlar açıldı.

  “TÜRKİYE’YE ADETA YENİDEN ÖRNEK OLDU”

  Fatma Betül Sayan yaptığı konuşmada, “Sizler bu ülkenin, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi asli unsurlarısınız. Bu ülke için değerlisiniz ve değer katmaya devam edeceksiniz. SİROMA projesiyle başlattığımız koordinatörlük görevine, İstanbul’da tam 26 noktada öncülük etti. İstanbul’da uygulamaya konulan SİROMA projesi bugün, İçişleri Bakanımızın talimatıyla bütün Türkiye’ye adeta yeniden örnek oldu. Tüm Türkiye’de uygulanmaya devam edecek” dedi.

  “ELİMİZ GÖZÜMÜZ OLDULAR”

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da, “Roman kardeşlerimizi daha iyi anlayabilmek için onların içinden bizim yanımızda yardımcılar olsun. Bu fikir, Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendinin fikriydi. 26 koordinatör kardeşimize ricada bulunduk, eskilerin tabiriyle ‘o ilçede bizim Harun’umuz olur musunuz’ dedik. Onlar da kabul ettiler. Bizim yar ve yardımcılarımız oldular. Elimiz gözümüz oldular. Kaymakamlarımızla bir araya geldik. Kaymakamlarımızın her biriyle bu koordinatörlük meselesini anlattık. Bizim halen bu zaman diliminde dahil ulaşımla ilgili devlet kapısına gelmeyle ilgili çekinenle olabilir ya da gücü kuvveti olmayanlar olabilir. Kimsesizlerin kimsesiyle olmakla ilgili biz bu kardeşlerimizle ilgili hepsinden istifade ettik” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler