TRY - Türk Lirası
EUR
17,2154
USD
16,0705
GBP
20,0919
CNY
2,4128
21.2 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
31.7 C
İzmir
24 Mayıs 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerŞentop, Tekirdağ iftar programına katıldı

  Şentop, Tekirdağ iftar programına katıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ ‘da düzenlenen ‘Gönül Sofraları’ iftar programına katıldı.

  Tekirdağ iftar programına katılanlara bir konuşma yapan Meclis Başkanı Şentop, Ramazan’ın bereket ayı olduğunu ve Müslümanlar için önemli vakitlerden birisi olduğunu ifade etti. Şentop, “Gerçekten dünyamız çok zor günlerden geçiyor. Hemen yakınımızda, burnumuzun dibinde yaşanan bir savaş var.

  Bu savaşın bugüne dair etkileri var, bugünden sonra önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda ortaya çıkacak etkileri var. Avrupa ülkelerini biliyorsunuz, Afganistan’dan, Suriye’den göçmenler gelmesin diye birçok marifet sergilediler, para harcadılar. Akdeniz’de göçmenlerin, göçmen çocukların mezarları oldu. Akdeniz göçmen mezarlığına döndü” dedi. 

  Sentop tekirdag iftar programina katildi 1 - yerel haberler - haberton
  Şentop, Tekirdağ iftar programına katıldı

  AVRUPA’YA GÖÇMEN AKINI

  Avrupa’ya bir göçmen akını olduğunu sözlerine ekleyen Şentop şunları söyledi: 

  “Ukrayna’dan artık bugünlerde herhalde 4 milyonun üzerinde 5 milyona doğru gidiyor, Avrupa’ya doğru yoğun bir göçmen akını var. Bunun bugün işte 10 milyonu geçeceği söylenebilir. Şimdi doğudan gelen Afrika’dan gelen, Orta Doğu’dan gelen göçmenlere kapıyı kapatanlar işte bu sefer Ukrayna’dan gelen büyük bir göç sayıca daha çok bir göç dalgasıyla karşı karşıya kaldılar. Dünyanın dengeleri değişti. İşte böyle bir dönemde bu mübarek ramazan ayındayız.

  Sentop tekirdag iftar programina katildi 2 - yerel haberler - haberton
  Şentop, Tekirdağ iftar programına katıldı

  Duaların kabul olduğu bir aydayız. Cenab-ı Hakk’a dua edelim. Milletimiz için, devletimiz için, Müslümanlar için, insanlık için dua edelim. İnşallah bu zorlu günleri de atlatacağız. Nasıl salgın süreci yaşadık ve o günlerde evde kapalı kalmak zorunda olduk. 2 yıldır evimizde, yalnız başımıza, işte aile efradımızla sadece muhatap olarak iftarlar yapıyorduk. O günler geçti, bugün işte böyle meydanda binlerce kişi hep beraber iftar ediyoruz. Bugünkü zorluklarda inşallah Allah’ın yardımıyla dualarımız da açılacak” şeklinde konuştu. 

  Konuşmanın ardından Meclis başkanı Mustafa Şentop, katılanlar ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çekildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler