TRY - Türk Lirası
EUR
18,5250
USD
17,9489
GBP
21,9075
CNY
2,6612
24 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
11 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHayalimdeki hayatı yaratıyorum...

  Hayalimdeki hayatı yaratıyorum…

  Aytekin Duran
  Aytekin Duranhttps://haberton.com/
  Aytekin Duran, 26.01.1993 yılında Edirne ilinde doğmuştur. Ailesi ile birlikte İstanbul Küçükçekmece ilçesinde ikametgah etmektedir. İlkokulunu Küçükçekmece Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulunu okudu. Aytekin DURAN, ilk okuldan sonra Kumkapı Kadırga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri - Web Programcılığı alanını kazanarak orada eğitimine devam etti. Bazı sebeplerden dolayı Fikriye-Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri - Web Programcılığı alanına nakil olarak Ortaöğretim (Lise) eğitimini tamamlamıştır. Aytekin DURAN, Ortaöğretim (Lise) eğitiminden sonra Kavram Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünü kazanarak 2 yıllık ön lisans eğitimine başlamıştı. 2013 yılında eğitimine devam ettiği okul içerisinde Spor Yönetimi bölümü açılınca Spor Yönetimine geçiş yaparak 2016 yılında Önlisans eğitimini tamamlamıştır. Önlisans Biricik Babam ve Corona Günlüğü ve Sevgisizliğinizle Ölünüz adlı eserlerin yazarıdır.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yaşadığımız evren içerisinde bulunan insanların, hayvanların ve cansız varlıkların, kendilerine göre belli başlı hayalleri mutlaka olmuştur veya oluyordur.

  Bazıların iç sesine kulak verip, inandığı yolda ilerleyerek kontrolünü elinde tutuyor. Bazılarımız ise; hayali olup da hayallerini gerçekleştirebilmek için yeteri kadar kendisine ve iç sesine güvenememesinden dolayı hayalindeki hayatı yaratamıyordur.

  Aslında yaşadığımız evrenin kuralları ve yaşantısı o kadar çok basit. İç sese kulak verip ve iyi dinleyerek hayatımızdaki hayallere kavuşabiliriz. Sadece iç sese kulak vermek de hayalimizdeki hayatı yaratmaya yetmeyebilir. İç sesine kulak verdiğin zaman ona güveneceksin ve inanacaksın. Asla şunu unutmayın iç seslerimizin B planı her zaman olmuştur. Ve bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz. İşin özü sabır aslında…

  Hayalimdeki hayatı yaratıyorum...
  Hayalimdeki hayatı yaratıyorum…

  Kendine ve iç sesine güvenmediğin anda birilerinin yönlendirmesi ile oluşturduğumuz hayatı yaşamaya mahkum oluruz. Böyle olunca da trilyonlar da kazansak bile ruhunun duyguları ömür boyu mutsuz olacak aslında. Bedenen mutlu olsan da ruhun mutsuz olacak. Bir bedenin ruhu okşanmadığı sürece yaşayan bir ölü gibi oluruz. Ruhu sağlıklı olmayan birinin sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Şeker, tansiyon, panik atak vb. rahatsızlıklarla karşılaşabilme oranı artar.

  Çünkü hayalimizdeki hayatı yaşayamadığımız için stres yaparız. Yaş ilerledikçe pişmanlık duygularımız oluşur. Pişmanlık duyguları oluştuğu anda sevdiklerimize kızmaya başlarız. İşte bu andan itibaren hayatımız geriye doğru gider farkında olmadan. Belki de farkında da olabiliriz ama görmemezlikten gelmeyi tercih etmiş oluruz. Kaybettikçe kaybederiz farkında olmadan…

  Hayalimdeki hayatı yaratıyorum; yaşadığımız evren içerisinde bulunan insanların, hayvanların ve cansız varlıkların, kendilerine göre belli başlı hayalleri mutlaka olmuştur veya oluyordur.
  Hayalimdeki hayatı yaratıyorum; Yaşadığımız evren içerisinde bulunan insanların, hayvanların ve cansız varlıkların, kendilerine göre belli başlı hayalleri mutlaka olmuştur veya oluyordur.

  İç sesinize kulak verin. İç sesinizin hissettirdiği duyguların direktifleriyle hayatınızı yaşadığınız anda, hayalinizdeki hayatı yaşamaya başlarsınız. Kavuşulan hayaller insanı ve bütün canlıları mutlu eder. Sanki trilyonları kazanmışçasına mutlu oluruz…

  Son sözümle yazımı tamamlıyorum. Şunu da sakın unutmayın. Yaşadığımız evren içerisinde bulunan hayvanların ve cansız varlıkların da duyguları vardır. Onlar da insan gibi ağlarlar, gülerler, severler ve yaşamak için hayalleri vardır. Bütün her şeyin değerini ve kıymetini bilelim.

  “HAYALİMİZDEKİ HAYATI YAŞAYALIM…”

  Önceki İçerikKaygı ve ruh
  Sonraki İçerikGüneşin çocukları

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler