41.7 C
Ankara
23.3 C
İstanbul
26.1 C
İzmir
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaGenel başkanımız milletvekillerimiz ile istedikleri zaman görüşür

  Genel başkanımız milletvekillerimiz ile istedikleri zaman görüşür

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Faik Öztrak, “Genel başkanımız milletvekillerimiz ile her istedikleri zaman görüşür. Dolayısıyla bunda olağanüstü bir durum yoktur” dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Muharrem İnce’nin partisine geçeceği ileri sürülen milletvekilleriyle görüşeceği haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

  ‘İSTEDİKLERİ ZAMAN GÖRÜŞÜR’

  Öztrak, CHP’li 3 milletvekilinin Muharrem İnce’nin kuracağı yeni partiye geçeceği ve yarın da genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerine dair açıklamaların hatırlatılması üzerine, “Bu işin başından itibaren söylüyorum; genel başkanımız milletvekillerimiz ile her istedikleri zaman görüşür. Dolayısıyla bunda olağanüstü bir durum yoktur” dedi.

  Öztrak, HDP Esenler ilçe binasında PKK lideri Abdullah Öcalan’a ait posterlerin çıkmasıyla ilgili de “Terör örgütü mensuplarının resimlerinin, simgelerinin propaganda malzemesi olarak kullanılmasını makul görmemiz tabii ki mümkün değildir.

  Genel başkanımız, milletvekillerimizle istedikleri zaman görüşür
  Genel başkanımız, milletvekillerimizle istedikleri zaman görüşür

  Türkiye’de herkesin terörle arasına mesafe koymasını bekleriz. Bundan da hiç kimse muaf değildir. O terör örgütü elebaşının mektuplarından seçimlerde medet ummak da, kırmızı bültenle aranan terör elebaşının kardeşini devlet televizyonlarına çıkarmak da, o mektubu okumak için bir öğretim görevlisini devlet televizyonuna çıkarmak da bundan muaf değildir” ifadelerini kullandı.

  ‘DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ’

  Öztrak, Türkiye Cumhuriyeti‘nin büyük bir devlet olduğunu belirterek, “Bu millet, devletini ve cumhuriyetini emperyalizme karşı dünyanın gördüğü en onurlu savaşı vererek kurmuş büyük bir millettir. Doğru bir yönetimle, hızla ayağa kalkmamız işten bile değildir.

  Yeni kuralları koyacağız, yeni kadrolarla, yeni kurumları hep birlikte inşa edeceğiz. Yepyeni ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle, hukuk devletini ve adaleti hepimiz için yeniden tesis edeceğiz.

  Ekonomiyi borçla şişirmek yerine, büyüme stratejimizin merkezine büyümeyi, zenginleşmeyi koyacağız. Ürettiğimizi hakça paylaşacağız. Bunu dostlarımızla birlikte yapacağız. Az kaldı, biz hazırız'” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler