TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaGenel başkanımız milletvekillerimiz ile istedikleri zaman görüşür

Genel başkanımız milletvekillerimiz ile istedikleri zaman görüşür

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Faik Öztrak, “Genel başkanımız milletvekillerimiz ile her istedikleri zaman görüşür. Dolayısıyla bunda olağanüstü bir durum yoktur” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Muharrem İnce’nin partisine geçeceği ileri sürülen milletvekilleriyle görüşeceği haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

‘İSTEDİKLERİ ZAMAN GÖRÜŞÜR’

Öztrak, CHP’li 3 milletvekilinin Muharrem İnce’nin kuracağı yeni partiye geçeceği ve yarın da genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerine dair açıklamaların hatırlatılması üzerine, “Bu işin başından itibaren söylüyorum; genel başkanımız milletvekillerimiz ile her istedikleri zaman görüşür. Dolayısıyla bunda olağanüstü bir durum yoktur” dedi.

Öztrak, HDP Esenler ilçe binasında PKK lideri Abdullah Öcalan’a ait posterlerin çıkmasıyla ilgili de “Terör örgütü mensuplarının resimlerinin, simgelerinin propaganda malzemesi olarak kullanılmasını makul görmemiz tabii ki mümkün değildir.

Genel başkanımız, milletvekillerimizle istedikleri zaman görüşür
Genel başkanımız, milletvekillerimizle istedikleri zaman görüşür

Türkiye’de herkesin terörle arasına mesafe koymasını bekleriz. Bundan da hiç kimse muaf değildir. O terör örgütü elebaşının mektuplarından seçimlerde medet ummak da, kırmızı bültenle aranan terör elebaşının kardeşini devlet televizyonlarına çıkarmak da, o mektubu okumak için bir öğretim görevlisini devlet televizyonuna çıkarmak da bundan muaf değildir” ifadelerini kullandı.

‘DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ’

Öztrak, Türkiye Cumhuriyeti‘nin büyük bir devlet olduğunu belirterek, “Bu millet, devletini ve cumhuriyetini emperyalizme karşı dünyanın gördüğü en onurlu savaşı vererek kurmuş büyük bir millettir. Doğru bir yönetimle, hızla ayağa kalkmamız işten bile değildir.

Yeni kuralları koyacağız, yeni kadrolarla, yeni kurumları hep birlikte inşa edeceğiz. Yepyeni ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle, hukuk devletini ve adaleti hepimiz için yeniden tesis edeceğiz.

Ekonomiyi borçla şişirmek yerine, büyüme stratejimizin merkezine büyümeyi, zenginleşmeyi koyacağız. Ürettiğimizi hakça paylaşacağız. Bunu dostlarımızla birlikte yapacağız. Az kaldı, biz hazırız'” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler