19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaİçişleri Bakanlığı: 5 terör örgütü mensubu teslim oldu

  İçişleri Bakanlığı: 5 terör örgütü mensubu teslim oldu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İçişleri Bakanlığı’nca, ikna çalışmaları neticesinde 5 terör örgütü mensubunun Türkiye’ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim olduğu açıklandı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütlerinden kaçışın devam ettiği bildirildi.

  KAYITLARA GÖRE AÇIKLAMA YAPILDI

  İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; 1’i aşırı sol, 4’ü PKK/KCK olmak üzere 5 terör örgütü mensubunun Türkiye’ye giriş yaparak bugün güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

  “Teslim olan örgüt mensuplarının 1993 ve 2015 yılları arasında terör örgütlerine katıldıkları, Suriye ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi. Böylelikle; 2021 yılı içerisinde PKK/KCK terör örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısı 14’e yükselirken, sol terör örgütlerinden ise bu yılın ilk teslim olması gerçekleşti.” dendi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler