TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaEy Miçotakis Amerika'dan dost olmaz

Ey Miçotakis Amerika’dan dost olmaz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Ey Miçotakis; şunu bil ki ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Edirne’de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde partisinin düzenlediği etkinliğe katıldı. Beyaz önlük giyerek konuşan Sarıgül, “Muhalefet, iktidardan önemlidir. İktidarı her rejimde bulabilirsiniz. Krallıkta da diktatörlükte de iktidar var ama muhalefet sadece demokrasilerde var.

Muhalefetin güçlü ve iktidara hazır olması, halka umut vermesi lazım. Muhalefetin iktidarı denetlemesi, kontrol etmesi ve gözetlemesi lazım. Sorunlara çözüm üreterek, iktidarın alternatifi olduğunu ortaya koyması lazım. Türkiye Değişim Partisi olarak iktidarın doğrularını destekledik, yanlışlarını söyledik, çözüm önerilerimizi ortaya koyduk. Siyaset, iddia işidir. Türkiye Değişim Partisi, iddialı bir partidir” dedi. 

Ey Miçotakis Amerika’dan dost olmaz

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e seslenen Sarıgül, “Miçotakis’in babası, Yunanistan’da darbe olduğu zaman geldi, Türkiye’ye sığındı. Miçotakis’e gerekli cevabı, Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Atina Parlamentosu’nun önünde genel sekreterimiz ile birlikte onurla ve gururla korkmadan, çekinmeden, Türk bayrağını açarak Miçotakis’e dedik ki ‘Ey Miçotakis; Amerika’ya güvenme, Türkiye ile dost olmaya çalış’. 

Ey Miçotakis, sana barış elimizi uzatıyoruz, sen bize yumruğunu sıkıyorsun. Ey Miçotakis; şunu bil ki ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz. Miçotakis, Amerika’yı bırak. Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır. Miçotakis şunu bilsin ki 100 sene önce İzmir’de atalarına, dedelerine gerekli mesajı verdik. 100 sene öncesine baksın ve Miçotakis akıllı olsun. Türk insanının sabrını taşırmasın” diye konuştu.

GENEL AF ÇAĞRISI YAPTI

Mustafa Sarıgül, toplantının ardından Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde genel af çağrısını yineledi. TDP Genel Merkezi’nden 9 Nisan’da genel af çağrısında bulunduğunu hatırlatan Sarıgül, “Pandemi koşulları nedeniyle hızlı yargılamalar ve gözden kaçan bazı konular oldu. Pandemi koşullarıyla nedeniyle online yargılamalar esnasında bazı sıkıntılı durumlar ortaya çıktı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Ey Miçotakis; şunu bil ki ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz” dedi.

O nedenle cezaevlerinde dünyaya gelen binlerce çocuğumuz var. Cezaevleri dışında annesini, babasını göremeyen binlerce çocuğumuz var. Maalesef bir el Türk gençliğine uzandı. Binlerce gencimiz uyuşturucu batağıyla karşı karşıya kaldı. Binlerce gencimiz ne yazık ki uyuşturucu kullandı. O nedenle TDP olarak af çağrımız, siyasi bir çağrı değil kesinlikle vicdani bir çağrıdır.

325 bin kader mahkumu böylesine bir kardeşlik hukuku affını beklemektedir. Bütün siyasi partileri, kardeşlik hukuku affına destek vermeye davet ediyorum. Anneler, babalar, kardeşler için affet Türkiye’m. Affet Türkiye’m çağrımız; bayrağımıza, toprağımıza karşı işlenen suçlar hariçtir. Kadınlarımıza karşı, kadın cinayetlerinde işlenen suçlar hariçtir. Uyuşturucu baronları, bu af talebinin kesinlikle dışındadır” dedi. 

Sarıgül, daha sonra kent merkezindeki Saraçlar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler