TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul'da Öğretmenler Günü kutlamaları

İstanbul’da Öğretmenler Günü kutlamaları

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul’da Öğretmenler Günü kapsamında Ataşehir Zübeyde Öğretmenevi’nde program düzenledi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Ataşehir Zübeyde Öğretmenevi’nde program düzenledi. Programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ile emekli ve görevde bulunan öğretmenler katıldı.

Programda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda hayatını kaybeden Arzu Özsoy ile Gaziantep’te Suriye’den PYD tarafından fırlatılan roketlerin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Ayşenur Alkan’ı yad ederek rahmet diledi.  

İstanbul’da Öğretmenler Günü kutlamaları

“İYİ İNSANLAR SİZİN ELLERİNİZDE YETİŞECEK”

Vali Yerlikaya, “Asıl gayemiz, evlatlarımızın iyi birer insan olarak yetişmelerini sağlamak. Biliyoruz ki; iyi insan olmadan; başarılı bir mühendis,  başarılı bir doktor, başarılı bir girişimci, ya da başarılı bir hukukçu olmanın imkânı yok. Biliyoruz ki, iyi insan olmadan; yapılan yatırımlar,  verilen emekler, gösterilen çabalar boşuna. Biliyoruz ki; ancak siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde evlatlarımızı doğrularla ihyâ,  yeniliklerle inşa edebiliriz. E

mek ve fedakârlıklarınızla nesillerimizi geleceğe hazırlayabiliriz. İnanıyorum ki, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında, dün olduğu gibi bugün de yarın da, iyi insan olacak evlatlarımız sizlerin ellerinde yetişecekler. Çünkü pusula yanlış yönü gösterirse, doğru yolu bulmamızın imkânı yok ki” dedi.  

İstanbul’da Öğretmenler Günü kapsamında Ataşehir Zübeyde Öğretmenevi’nde program düzenledi.

66 ÖĞRETMEN YEMİN EDEREK GÖREVE BAŞLADI 

Yapılan konuşmaların ardından öğretmenlerden oluşan halk oyunları grupları çeşitli yörelere ait halkoyunları gösterilerini sergiledi. Program sonunda 66 öğretmen yemin ederek göreve başladı. Vali Yerlikaya, göreve yeni başlayan öğretmenleri tebrik ederek hatıra özçekimi yaptı.

Buradaki programın ardımdan Vali Yerlikaya ve beraberindekiler Üsküdar Validebağ Mustafa Necati Bey Huzurevi’ndeki öğretmenleri ziyaret etti. Yerlikaya, buradaki emekli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarken onlarla şarkı söyledi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler