TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEy kadın hükümdar!..

  Ey kadın hükümdar!..

  Avatar of can ceviz
  Can Cevizhttps://haberton.com/
  Can Ceviz, Gazi Üniversitesi İletişim fakültesi 2014 mezunu. Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünden 2016 senesinde mezun oldu. Yüksek lisansını 2017 senesinde işletme anabilim dalında tamamladı. İŞ SAĞLIĞI ve güvenliği bölümünü 2016 senesinde tamamladı. İŞ güvenliği uzmanı olarak çalışıyor. Edebiyata karşı ilgili.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ey kadın hükümdar!.. Yırtık döşeğimin yanı başındaki penceremin kenarına iki fincan demli çay bıraktım. Bir tanesi senin gönderdiğin serçelerin yudumlaması için.

  Ey kadın hükümdar!..
  Ey kadın hükümdar!..

  Diğer bir tanesi ise, kuruyan damağıma neşe oluversin! Ey sevgili, hangi ara kaçıverdin? Ezberimde zor tutabildiğim o kutlu dizeleri tam da senin kulağına fısıldamak üzereyken… Büyük şairlerden hasetle çalmıştım o güzel mısraları oysa ki…

  Kitaplarını heceleyerek okuduğum sarı sayfalı ve ümitlerini sokaklarda arayan şiirlerin en görkemli kelimelerini pekala aklıma yazmıştım. Saadete ramak kaldığını düşünürken, güzel sevgili nerelerde ıslık çalıyorsun şimdi?

  Saat ikiyi çeyrek geçti biraz önce. Pencerem halen daha açık. Penceremi ziyaret eden bir serçe dahi yok ey muhterem sevgili! Sen buradayken uçuşan serçeler birer rüya mıydı yoksa? Aynı hayale kurumuş dudaklarının masumiyeti de dahildi… Ve sırça köşkü anımsatan saçlarının dağınıklığı…

  Ey pembe şalvarıyla hayalini kurduğum sevgili!.. Bozkırın fakirliğinden çıkan bir ümit ışığı. Göz bebeklerinin büyümesi bana olan kızgınlığını değil, kalbinin çırpınış namelerini anlatırdı sanki.

  Yırtık döşeğime misafir olsaydın ya hani! Dudaklarının hangi haramzadeden miras kaldığını düşleseydim damarlarımda yolculuk eden ve dalgalanan kanımla… Tüm kudretli heyecanımla, şiddetle ve öfkeyle… Oysa ki; kalbimi sahiplenebilesin diye süslemiştim, doğum günlerini heyecanla kutlayan bir yaşındaki koca yürekli çocukların babaları gibi…

  Sana armağan edeceğim soluk alış tonumla fısıldayabildiğim aşk mısralarını… Sana doğru turna olacağım, kanatlarım haramzadelerin kahpe rüzgarıyla yarenlik ettiğinde… Ve çırpınan tenine tekrar kez konuk olacağım şuurum fakirliğe terfi edebildiğinde!

  Ey muhterem sevgili!.. Kalbime konuk bir kadın hükümdar…

  Seher vaktine kavuştu gayri gecenin karanlığı…

  Helali oldu bu karanlıklar sabah seherimin…

  Ve her ağaçta var olan bahtiyar gönlüm!

  Kuşta, çiçekte ve gönlüne seyahat eden düşlediğim serçelerde…

  Ve yine de bahtiyardı haramzadelerin ıslattığı o meşhur dudaklarında!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler