TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaYazarlarEn iyi bildiğin işi yapmak

En iyi bildiğin işi yapmak

Müşerref Ceyda Yarkent
Müşerref Ceyda Yarkenthttps://haberton.com/
Müşerref Ceyda Yarkent, Okan Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı 2018 Mezunu. Atölye Bia gibi birçok kurumda yazar ve editör olarak çalıştı. Şu anda okulunu 4 yıla tamamlamaya çalışıyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Kendini basına yani mezun olduğum sektöre adamış biri olarak, 3 yıla yakındır sektörün içindeyim. Sektörde birçok alanda çalıştım. İnanır mısınız bilmem ama hayatımda ilk kez, bana biri demediğini bırakmadı.

Bunu, bizim sektörün içinden olmadığı halde bizim işimize burnunu sokmaya çalışan bir insan yaptı hemde. Ya arkadaş bilmiyorsun, dediklerinin de olma ihtimali çok düşük. Gelmiş birde bana benim mesleğimi anlatmaya çalışıyorsun.

Kimseye şu zamana kadar yalakalık etmeden, sektöre dişiyle tırnağıyla bir yere gelmeye çalışırım. Ben, sektörün kralı olayım diye bir düşüncem hiç olmadı. Yeter ki sektörde hem öğreneyim hem uygulayarak deneyim kazanayım diye uğraşırım asında.

En iyi bildiğin işi yapmak
En iyi bildiğin işi yapmak

Ama hayat şartları, eğer ailenizde tanınmış biri varsa biraz daha farklı yönde seyretse de siz sanki hiç uğraşmadan bir yerlere gelmiş gibi görünürsünüz, bende onlardan biriyim aslında dişiyle tırnağıyla ve tabi bazen de göz yaşlarıyla savaş verdim sektörde.

Dedim ya, ailenizde tanınmış biri varsa, sizin çabanızı göz ardı ederler diye…Dolayısıyla, bunları defalarca kez yaşadım ben yılmayacağım. Şu an sektörden uzaklaştım. Daha doğrusu yarı yarıya bir hayat yaşıyorum.

Kültür editörüyüm, mesleğimi bir yandan devam ettiriyorum, aynı zamanda yardımcı oyuncuyum, sektörümün diğer yanlarını da görüyorum. Birçok kişi ile röportaj yaptım. Bu durumlar artık benim ileride iyi bir gazeteci olacağımı göstermekte…

Sağlıcakla kalın…

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler