TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
17.9 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEn iyi bildiğin işi yapmak

  En iyi bildiğin işi yapmak

  Müşerref Ceyda Yarkent
  Müşerref Ceyda Yarkenthttps://haberton.com/
  Müşerref Ceyda Yarkent, Okan Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı 2018 Mezunu. Atölye Bia gibi birçok kurumda yazar ve editör olarak çalıştı. Şu anda okulunu 4 yıla tamamlamaya çalışıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kendini basına yani mezun olduğum sektöre adamış biri olarak, 3 yıla yakındır sektörün içindeyim. Sektörde birçok alanda çalıştım. İnanır mısınız bilmem ama hayatımda ilk kez, bana biri demediğini bırakmadı.

  Bunu, bizim sektörün içinden olmadığı halde bizim işimize burnunu sokmaya çalışan bir insan yaptı hemde. Ya arkadaş bilmiyorsun, dediklerinin de olma ihtimali çok düşük. Gelmiş birde bana benim mesleğimi anlatmaya çalışıyorsun.

  Kimseye şu zamana kadar yalakalık etmeden, sektöre dişiyle tırnağıyla bir yere gelmeye çalışırım. Ben, sektörün kralı olayım diye bir düşüncem hiç olmadı. Yeter ki sektörde hem öğreneyim hem uygulayarak deneyim kazanayım diye uğraşırım asında.

  En iyi bildiğin işi yapmak
  En iyi bildiğin işi yapmak

  Ama hayat şartları, eğer ailenizde tanınmış biri varsa biraz daha farklı yönde seyretse de siz sanki hiç uğraşmadan bir yerlere gelmiş gibi görünürsünüz, bende onlardan biriyim aslında dişiyle tırnağıyla ve tabi bazen de göz yaşlarıyla savaş verdim sektörde.

  Dedim ya, ailenizde tanınmış biri varsa, sizin çabanızı göz ardı ederler diye…Dolayısıyla, bunları defalarca kez yaşadım ben yılmayacağım. Şu an sektörden uzaklaştım. Daha doğrusu yarı yarıya bir hayat yaşıyorum.

  Kültür editörüyüm, mesleğimi bir yandan devam ettiriyorum, aynı zamanda yardımcı oyuncuyum, sektörümün diğer yanlarını da görüyorum. Birçok kişi ile röportaj yaptım. Bu durumlar artık benim ileride iyi bir gazeteci olacağımı göstermekte…

  Sağlıcakla kalın…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler