TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErbaş, Elazığ'da yatılı Kur'an kursunu açtı

  Erbaş, Elazığ’da yatılı Kur’an kursunu açtı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Elazığ’da yatılı Kur’an kursunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Ali Erbaş, şehit polis Fethi Sekin’in kabrini ziyaret ederek dua edip, anı defterini imzaladı.

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Tunceli’deki program sonrası Elazığ’ın Baskil ilçesinde yapımı tamamlanan, yatılı olan, 5 katlı ve 65 öğrenci kapasiteli Kur’an kursunun açılışı için kente geldi. Ali Erbaş’a Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Elazığ Valisi Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Müftüsü Selami Aydın ve çok sayıda kişi eşlik etti. Tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

  Erbas elazigda yatili kuran kursunu acti 1 - yerel haberler - haberton
  Erbaş, Elazığ’da yatılı Kur’an kursunu açtı

  Ali Erbaş, en hayırlı açılışlardan birini yaptıklarını söyleyerek, “Açılışını yaptığımız binanın üzerinde sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenenleriniz ve öğretenlerinizdir hadis-i şerif meali yazıyor. Böyle bir faaliyetin içinde yapılacağı yerin açılışını yapmak da en hayırlı açılışlardan biri sayılır. Bunun gibi ülkemizde yaptığımız 2 bin kadar Kur’an kursu ki sayı 2 bini geçti. Orada sevgili peygamber efendimizin tavsiyesine ve emanetine sahip çıkacak gençleri yetiştiriyoruz.

  Erbas elazigda yatili kuran kursunu acti 2 - yerel haberler - haberton
  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Elazığ’da yatılı Kur’an kursunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Ali Erbaş, şehit polis Fethi Sekin’in kabrini ziyaret ederek dua edip, anı defterini imzaladı.

  Sayıları binlerce, sadece hafızlık icazetnamesini başarıyla eline alanların sayısı 200 bine yaklaştı. Sadece Türkiye’de değil Türkiye dışında da yüzün üzerinde ülkede 2 bin 500 kadar hocamızla hakkı ve hakikati sınırlarımızın ötelerine de taşımakla uğraşıyoruz, bu gayretin içindeyiz” dedi.

  Konuşmaların ardından kursun yapımında emeği geçenlere hediyeler verildi. Dua edildikten sonra kesilen kurdele ile açılış gerçekleştirildi. 

  Açılışın ardından Ali Erbaş, şehit polis Fethi Sekin’in kabrini ziyaret ederek dua edip, anı defterini imzaladı. Erbaş, daha sonra kentten ayrıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler