TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri'En kalabalık İslami Dayanışma Oyunları olacak'

  ‘En kalabalık İslami Dayanışma Oyunları olacak’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Konya’da düzenlenecek 5’inci İslami Dayanışma Oyunları öncesinde hazırlıklar büyük bir hızla devam ediyor. Veli Ozan Çakır, “Büyük ihtimalle tarihin en kalabalık İslami Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapacağız” dedi.

  “İLK KEZ AKTİF 56 ÜLKENİN DE KATILIMI BEKLENİYOR”

  “Büyük ihtimalle tarihin en kalabalık İslami Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapacağız” diyen Çakır, “Bundan önce en kalabalık oyunlar Bakü’de gerçekleşmişti, orada 2 bin 800’e yakın sporcu vardı. Biz Konya’da 6 bine yakın sporcunun katılımını bekliyoruz çünkü çok bir ilgi var. İslami Dayanışma Spor Federasyonu’nun (ISSF) 57 üyesi bulunuyor.

  Suriye’nin üyeliği askıda olduğu için, kalan aktif 56 ülkenin tamamı yüksek ihtimalle buraya katılacak. Daha önce 56 ülkenin katılımıyla hiçbir organizasyon gerçekleşmemişti, Türkiye bu anlamda bir ilk olacak. Zaten adı ‘dayanışma’ olan bu organizasyonda bütün ülkelerin birlikte olmasını istiyoruz” diye konuştu. 

  “KONYA’DA OLİMPİK BRANŞLARININ TAMAMI YAPILABİLECEK”

  Tesislerin büyük oranda hazır olduğunu, uluslararası müsabakalar için onaylı malzeme teminlerinin sürdüğünü ifade eden Çakır, şunları söyledi: “Tesislerimizin çoğunluğu tamamlandı, atletizm ve yüzme salonları ile veledromun kısa sürede açılışı yapılacak, mevcut tesisler tamamen yenilendi. Tesislerimiz bundan sonra bütün uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek statüde olacak. Bu anlarda Konya şehrimiz ciddi bir kazanım elde etmiş oldu. Konya artık, olimpik branşların nerdeyse tamamının yapılabileceği, Avrupa ve dünya şampiyonalarının düzenleneceği bir şehir haline geldi.” 

  “SON DÖNEMLERDEKİ BÜYÜK BAŞARILAR ORTADA”

  Türk sporcularının oyunlara iyi hazırlandığını belirterek, hedeflerinin madalya rekoru kırmak olduğunu ifade eden Veli Ozan Çakır, şöyle devam etti: “Açıkçası bu gibi büyük organizasyonlarda öngörüde bulunmak zor ama benim için asıl sürpriz, Türkiye’nin birinci sırada olmaması olur. Ama çok güçlü rakiplerimiz ve iyi spor ülkeleri var. Bu bilinçle genç sporcularımız çok iyi hazırlandı. Son dönemde tüm branşlarda gelen madalyalar, uluslararası şampiyonluklar ortada. Bunları bir araya koyduğumuzda 5’inci İslami Dayanışma Oyunlarında da rekorlara imza atacağına inanıyoruz.” 

  OYUNLAR İÇİN BÜYÜK SEFERBERLİK 

  Uluslararası basının da oyunlara büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Çakır, “Sporculardan antrenörlere, basın mensuplarından yönetici ve sporseverlere kadar tüm konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. Herkesin keyif alacağı, güzel vakit geçireceği bir organizasyona imza atacağımızdan şüphe duymuyoruz. Zaten ülke olarak çoklu spor organizasyonlarında eşsiz bir tecrübeye sahibiz. Bundan önce hem yaz, hem kış, hem de Akdeniz Oyunları gibi birçok büyük etkinliğe ev sahipliği yaptık. Şimdi Bakanlığımız, federasyonlarımız, Konya halkı, Valilik ve Büyükşehir Belediyemiz, herkes seferber oldu. Hazırlıklarımız sorunsuz ve eksiksiz şekilde devam ediyor” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler