TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriDörtyol Devlet Hastanesi'nin açılışı yapıldı

  Dörtyol Devlet Hastanesi’nin açılışı yapıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hatay’da Avrupa Birliği’nin (AB) finanse ettiği, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) yönetiminde yapımı tamamlanan Dörtyol Devlet Hastanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

  2017’de AB’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne 40 milyon euroluk hibe finansman sağlamasıyla binr yıl sonra yapımına başlanan Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi, geçen ay hizmete girdi. Dörtyol, Erzin, Payas ve çevre bölgede yaklaşık 300 bin kişiye hizmet verecek hastanenin açılış törenine, Hatay Valisi Rahim Doğan, Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Herve Magro, AB Komisyonu DG NEAR B Direktör Yardımcısı Henrike Trautmann, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat ve hastane çalışanları katıldı.

  Dörtyol devlet hastanesi'nin açılışı yapıldı
  Dörtyol Devlet Hastanesi’nin açılışı yapıldı

  Açılışta konuşan İl Sağlık Müdürü Hambolat, emeği geçen herkese teşekkür etti. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Magro ve AB Komisyonu DG NEAR B Direktör Yardımcısı Trautmann da yaptıkları konuşmalarda, Türkiye ile özellikle mülteciler konusunda ortak çalışmalarının devam edeceğini, açılan hastanenin mültecilerin yoğunlukta yaşadığı bölgede sağlık hizmetlerinin aksamaması adına önemli bir merkez olacağı belirtti. 

  ‘TÜRKİYE, İNSANİ KRİZE DUYARLI ÜLKELER ARASINDA EN BAŞTA’

  Türkiye’nin dünyada yaşanan insani krizlere duyarlı ülkelerin en başında geldiğini söyleyen Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, “Göç ve mülteci akınından en fazla etkilenen ülkelerden biri Türkiye. Ülkede geçici koruma altında olan Suriyelilere yönelik çalışmalar devam ediyor. Açılışını yaptığımız bu 250 yataklı hastane Suriyeli misafirlerimizin yoğunlukta yaşadığı bölge dikkate alınarak hizmete açıldı” dedi.

  Hatay’da avrupa birliği’nin (ab) finanse ettiği, sağlık bakanlığı sağlık yatırımları genel müdürlüğü ile fransız kalkınma ajansı (afd) yönetiminde yapımı tamamlanan dörtyol devlet hastanesi'nin açılışı gerçekleştirildi.
  Hatay’da Avrupa Birliği’nin (AB) finanse ettiği, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) yönetiminde yapımı tamamlanan Dörtyol Devlet Hastanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

  Hatay Valisi Doğan, sağlık sektöründe Türkiye’nin sürekli gelişen bir konumda olduğunu dile getirerek, “Yatırımlar devam edecek. Arsuz’da, Belen’de, Samandağ’da, Hassa’da olmak üzere 4 hastaneyi daha hizmete açacağız. Bu hastanenin ise farklı bir anlamı var. Avrupa Birliği, Fransız Kalkınma Ajansı ve Türk Sağlık Bakanlığı’nın birlikte yaptığı hastane. Onlar da bize göç konusunda hassasiyetimiz için teşekkür ediyorlar. Fakat Türkiye teşekkür dışında sınırın hemen ötesinde bulunan ve ülkemizin güvenliğini tehdit eden yapıların bertarafı noktasında destek bekliyor” diye konuştu.

  Kurdele kesimi sonrası protokol üyeleri hastaneyi gezip, hastaları ziyaret etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler