TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaGaziantep'teki şehir hastanesi yapımı neden durdu?

  Gaziantep’teki şehir hastanesi yapımı neden durdu?

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Gaziantep’teki şehir hastanesini yapımımın sürekli ertelenmesi ve yavaşlatılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

  Milletvekili Kaplan, “Yaklaşık 10 yıldır yapımına devam edilen, Gaziantep’teki Şehir Hastanesi 638 bin metrekarelik alana kurulacak ve yaklaşık 1875 yatak kapasiteli bir hastane haline getirilecekti. “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük hastanesi” denilerek kamuoyunu bilgilendiren dönemin bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, hastaneyi 3 yılda tamamlayacaklarını açıklamıştı. Gaziantep Şehir Hastanesinin 2023 yılında tamamlanarak hizmete gireceğini tüm kamuoyuna duyurmuştu. 

  Gaziantep'teki şehir hastanesi yapımı neden durdu?
  Gaziantep’teki şehir hastanesi yapımı neden durdu?

  Bugün geldiğimiz noktada Mart ayından beri hastaneye bir çivi çakılmadı. Şehir Hastanesi işini yüklenici firma tarafından askıya alındığı ve inşaatın durdurulduğu bilgilerini alıyoruz. Bu kadar emek ve para harcanarak, yıllardır tamamlanması planlanan hastane yapımı durmuş durumda. Yetkililerden somut en ufak bir açıklama dahi verilmiyor.

  2023 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanan ve bir inşaat firması tarafından yapımı üstlenilen Gaziantep Şehir Hastanesi işini yüklenici firmanın inşaatı bıraktığı ve askıya aldığı iddia edilmektedir.

  Geçtiğimiz Mart ayından beri tek bir çivi çakılmayan bu hastane inşaatının ne zaman biteceği yetkililer tarafından biran önce açıklanmalıdır.

  Yılan hikayesine dönen şehir hastanesinin yapımı için gerekli olan çalışmalar bir an önce yapılmalı, kamuoyuna net bir bilgi verilerek vatandaşlarımız aydınlatılmalıdır” diye ifade etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler