22.1 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
28.9 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDiyarbakırlı iş insanından mezun olduğu okula vefa

  Diyarbakırlı iş insanından mezun olduğu okula vefa

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakırlı iş insanı Mehmet Cansız, 36 yıl önce mezun olduğu Faik Ali Ortaokulu’nun yerine 16 derslikten oluşan yeni okul yaptırdı

  Diyarbakır’da kozmetik alanında faaliyet yürüten iş insanı Mehmet Cansız, doğup büyüdüğü Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kararı sonrası yıkılan ve 36 yıl önce mezun olduğu Faik Ali Ortaokulu’nun yerine 16 derslikten oluşan Mehmet Cansız Ortaokulu’nu yaptırdı. Okulun açılış törenine Mehmet Cansız’ın yanı sıra Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende Mehmet Cansız, 36 yıl sonra yeniden bir araya geldiği ilkokul öğretmeni Saadet Bürçün’e plaket vererek elini öptü. 

  Diyarbakırlı iş insanından mezun olduğu okula vefa

  ‘400 BİN ÖĞRENCİYE NASIL BİR ŞANS VEREBİLİRİM?’

  Törende konuşan Mehmet Cansız, bu topraklara olan minnet borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünürken karşılarına böyle bir fırsat çıktığını belirterek “Nihayetinde burada çok güzel bir eser çıktı. Bu okulu yaparken şunu hayal ettim; bu çocuklar belki konum olarak şanssız bir bölgede olabilir. Bağlar’da 400 bin öğrenci var. Burada bu öğrencilere nasıl bir şans verebilirim? Bir özel okul statüsünde, özel okul kıvamında hatta belirli şeyleri onları geçecek derecede bir yaşam tarzı sunmak istedim. Bunu hayal ettik. Çok şükür çıkan sonuç, bizi gayet mutlu ediyor. Bin 260 öğrenci, burada eğitim öğretim hayatını güzel bir şekilde gerçekleştirecekler. İlkokul öğretmenim Saadet hoca da burada. Aradan 36 yıl geçti ve biz ilk defa bugün karşılaşabildik. Hocamın ellerinden öpüyorum” dedi.

  Diyarbakirli is insanindan mezun oldugu okula vefa 2 - yerel haberler - haberton
  Diyarbakırlı iş insanından mezun olduğu okula vefa

  Vali Münir Karaloğlu da pandemiden en çok eğitim sektörünün etkilendiğini belirterek şunları kaydetti:

  “Neredeyse çocuklarımız, 1,5 yıldır doğru düzgün okula devam edemedi. Yüz yüze eğitim, okullarda eğitim önemli. 2021- 2022 eğitim öğretim yılında geçen hafta 6 Eylül itibarıyla Diyarbakır’ımızda da bin 732 okulumuzda, 26 bin 177 öğretmenimizle ve 462 bin 250 öğrencimizle eğitim ve öğretime başladık. İnşallah bu sene alacağımız tedbirlerle eğitime bir daha ara vermek zorunda kalmadan, eğitimi tamamlarız diye temenni ediyoruz.

  Diyarbakirli is insanindan mezun oldugu okula vefa 3 - yerel haberler - haberton
  Diyarbakırlı iş insanından mezun olduğu okula vefa

  Hala Diyarbakır’da aşısını olmayan öğretmenlerimiz var, sayıları çok değil. Ama öncelikle öğretmenlerimizin bu konuda bize, topluma hem yardımcı olması hem öncü ve önder olması gerekir. Onun için bugüne kadar aşısını yaptırmamış, yaptıramamış bütün öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde aşı problemini çözmeleri gerekir. Mehmet Cansız Ortaokulu’nun hayırlı olmasını, bu güzel okulu yapıp bağışlayan Mehmet Cansız ve ailesine tekrar Diyarbakır halkı adına il valisi olarak teşekkürlerimi şükranlarımı ifade ediyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler