22.1 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
28.9 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSavunma Sanayi Başkanı'ndan akıncılar mesajı

  Savunma Sanayi Başkanı’ndan akıncılar mesajı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Savunma Sanayi Başkanı Demir, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldıPendik’te Teknopark İstanbul’un içerisinde yer alan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 eğitim öğretim yılı için açılış töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Teknopark Genel Müdürü Bilal Topçu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tanıtım filmi gösterildi.

  Savunma sanayi baskanindan akincilar mesaji - politika - haberton
  Savunma Sanayi Başkanı’ndan akıncılar mesajı

  “ÜLKENİN SAVUNMASI ÇOK YÖNLÜ BİR KAVRAMDIR”

  Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Bir ülkenin savunması çok amaçlı, çok yönlü bir kavramdır. Şu anda bunun da başında siber dünya geliyor. Siber Akıncılar, çok güzel bir isim. Tebrik ediyorum. Akıncılar ne yapardı?

  Evet bir fetih ama aynı zamanda güvenliği sağlardı. Eğitim almamış, bileği kuvvetli olmayan, çevik olmayan, hareketli olmayan daha akına çıkmadan önce sahalarda at binen, at binmeyi öğrenen, kılıç kuşanan, iyi yetişmiş bir akıncı olmazsa ne olur. Kös kös geri döner. Peki o akıncılar nasıl eğitilir? Onların da başında gerçekten çok bilge hocalar olması lazım. Ama o akıncılara siz gerekli atı, oku, kılıcı, teçhizatı vermezseniz ne olur? Yine bir şey olmaz. Buradan nereye geleceğim? Siz siber akıncılarımıza sizlere gerekli teçhizatı, donatımı, eğitimi verecek yapı burada. Geleceğin akıncılarını inşallah hep beraber yapacağız” diye konuştu.

  “GELECEĞİNİZİ ÇİZİYORSUNUZ”

  Demir, “Bu çocuklar bu işe gönül verirlerse değme üniversite mezunundan çok daha yetenekli, çok daha aranan elemanlar olurlar. Şu anda geleceğinizi çiziyorsunuz. 3-4 sene sonra siz çok aranan elemanlar olacaksınız. Tabi ki üniversiteye gitmek idealiniz olur. Yolunuz açık ama sakın unutmayın burada alacağınız yetenekler sizleri çok aranan ve gelecekte çok ihtiyaç duyulan elemanlar yapacak. Belki bir kısmınız üniversiteye gitmeye dahi hissetmeden çok başarılı işler yapacak belki şirketler kuracak, belki çok büyük şirketlerde çalışacaksınız” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, konuşmasının ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi. Binayı gezerek velilerle kısa süreli sohbet etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler