TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
23.2 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDijital dönüşüm kuruyemiş sektörünü gençleştirdi

  Dijital dönüşüm kuruyemiş sektörünü gençleştirdi

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Pandemide artan tüketim, diğer pek çok sektör gibi kuruyemiş sektörünü de akıllı teknolojilere yönlendirirken Statista’nın konuya dair yayımladığı veriler, dijital dönüşüm yatırımlarının bu yılın sonunda 1,8 trilyon, 2025’te ise 2,8 trilyon dolara ulaşacağını gösterdi.

  Pandemi ve gelişen teknolojilerle birlikte iş dünyasının dinamikleri değişiyor. Karar vermeden satın alma süreçlerine kadar hızın ve operasyonel süreçlerin verimliliği önem kazanırken, dijital dönüşüm şirketler için bir zorunluluk haline geliyor. Statista’nın konuya dair yayımladığı veriler, dijital dönüşüm yatırımlarının bu yılın sonunda 1,8 trilyon, 2025’te ise 2,8 trilyon dolara ulaşacağına işaret ederken, tüketiciler için ürünlerini kolay erişilebilir kılmak isteyen şirketler de dijitalleşmeyi önce üretim aşamalarına entegre ediyor. Pandemide artan tüketim, diğer pek çok sektör gibi kuruyemiş sektörünü de akıllı teknolojilere yönlendiriyor.

  Dijital donusum kuruyemis sektorunu genclestirdi 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Dijital dönüşüm kuruyemiş sektörünü gençleştirdi

  Dijital dönüşümle birlikte ürün kapasitesini önemli ölçüde artırdıklarını belirten Çitlekçi Kuruyemiş 3. Kuşak Yöneticisi Volkan Tunç, “Dijital dönüşüm yalnızca teknolojik gelişmelerin doğurduğu bir gereklilik değil, aynı zamanda artan tüketici taleplerine aynı ölçüde çözüm sunabilmek için de bir zorunluluk. Türkiye’nin en yüksek teknolojili ay çekirdeği fabrikasına sahip Çitlekçi Kuruyemiş olarak, önce vatandaşımızın en çok hangi ürünleri tükettiğini tespit ettik, ardından bu alandaki üretimimizi günümüz teknolojisiyle harmanladık. Bu sayede hem pandemi gibi her türlü krize altyapımızla hazır hale geldik, hem de tüketici taleplerini karşılayacak ürün kapasitesine ulaştık” sözleriyle konuyu değerlendirdi.

  DİJİTAL DÖNÜŞÜM KURUYEMİŞ SEKTÖRÜNÜ GENÇLEŞTİRİYOR

  Tüketicilerin çok adımlı satın alma işlemleri yerine daha kolay yolları tercih ettiğini ve yeni nesil üretim modeline geçen şirketlerin bir adım öne çıktığını aktaran Volkan Tunç, “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sektörler hem gençleşiyor hem de yenileniyor. Bu yüzden biz de tüketicilerin taleplerini doğru anlayabilmek için ekiplerimizin genç jenerasyondan oluşturmaya özen gösteriyoruz. 1979’dan bu yana faaliyet gösteren bir şirket olarak ‘kaliteli ürün’ ilkemizi dijital dönüşümle entegre ederek genç ekibimizle birlikte yeni bir model üretiyoruz. Bu modelin süreç içinde hem üretim kapasitesini artırdığını hem de yerel ve globalde tüketiciye ulaşımı kolaylaştırdığını görüyoruz” dedi.

  Dijital donusum kuruyemis sektorunu genclestirdi 2 - i̇ş dünyası - haberton
  Pandemi ve gelişen teknolojilerle birlikte iş dünyasının dinamikleri değişiyor. Karar vermeden satın alma süreçlerine kadar hızın ve operasyonel süreçlerin verimliliği önem kazanırken, dijital dönüşüm şirketler için bir zorunluluk haline geliyor.

  PANDEMİDE ÇEKİRDEĞE TALEP YÜZDE 60 ARTTI

  Modern üretim modelleriyle ülkemizin global kuruyemiş pazarında bir otorite haline geldiğini belirten Çitlekçi Kuruyemiş 3. Kuşak Yöneticisi Volkan Tunç, “Özellikle pandemiyle birlikte evde geçirilen zamanın artması kuruyemiş tüketimine talepleri yoğunlaştırdı. Sağlıklı gıdada çiğ kuruyemişlerin tüketimi yüzde 50 artarken, çekirdeğe talep de yüzde 60 büyüdü. İnovasyon ve başarı ödülüne sahip Şirket olarak tasarladığımız uluslararası projelerimizle birçok ülkenin kuruyemiş ihracatında büyük bir paya sahip olan ülkemizi, globalde temsil etmeyi ve artan talepleri geniş ürün kapasitemizle karşılamayı hedefliyoruz. Bu büyümenin gelecek dönemde mağaza zincir oluşumlarını tetikleyeceğini ve yeni istihdam alanları açacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler