TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriBergama Belediyespor'da Cemil Ferah dönemi

  Bergama Belediyespor’da Cemil Ferah dönemi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TFF 3’üncü Lig’deki İzmir temsilcilerinden Bergama Belediyespor’un olağan genel kurulunda başkanlığa Cemil Ferah getirilirken, yönetimin en önemli görevi kulübün şirketleşme çalışmalarını yürütmek olacak.

  Bergama Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen kongrede konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Resmi Gazete’de yayınlanan kanun gereği profesyonel futbol kulüplerinin anonim şirkete dönüşmesi sürecinin sıkı takipçisi olacaklarının altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın ilk üç maddesi gibi Bergamaspor’un Bergama’da kalması, faaliyetlerini Bergama’da yürütmesi, isminin korunması ve forma renklerinin değiştirilmemesinin takipçisi olacaklarını ve bu maddelerin tartışmaya açık olmayacağını söyleyen Başkan Koştu, bu sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesi için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

  Bergama belediyespor'da cemil ferah dönemi
  Bergama Belediyespor’da Cemil Ferah dönemi

  Belediye Başkanı Koştu, “Buradan Bergama sevdalısı iş adamlarımıza seslenmek istiyorum. Gelin kanun gereği tüm Türkiye’deki futbol kulüplerinde olduğu gibi ilçemizde de anonim şirkete dönüşecek olan Bergamaspor’umuzun şirketini sizler kurun. Bizler de sizlerle birlikte bu sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesi, sağlıklı temellerin oluşması için elimizden geleni yapalım” dedi. Başkan Koştu, konuşmasında Bergama’ya yapılan ve yapılacak olan yeni 14 Eylül Stadyumu başta olmak üzere, halı sahalar, gençlik merkezi ve spor tesisleri için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

  Bergamaspor’un anonim şirkete dönüşmesi sürecini de yürütecek olan yönetim oy birliği ile kabul edildi. Cemil Ferah’ın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Muhammed Şahin, Fatih Özay, Şenol Çakı, Alperen Şen, İlyas Toprak, Mustafa Diz, Muhammed Ashour, İbrahim Koç.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler