TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıOSB'lerin dijital dönüşüm protokolu imzalandı

  OSB’lerin dijital dönüşüm protokolu imzalandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  OSBÜK , Vodafone Business ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından OSB’lerin dijital dönüşümüne öncülük edecek olan ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı’ protokolünün imzaları atıldı.

  Organize Sanayi Bölgelerinin dijitalleşmesiyle ilgili imza töreni İstanbul Ortaköy’de düzenlendi. Protokolü OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz imzaladı.

  OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin 81 İl’de Türkiye’nin üreten gücü haline geldiğini söyledi.

  BU KONUDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ

  Türkiye’de 366 organize sanayi bölgesi olduğunu, OSB’lerin 2 milyon 325 bin kişiye doğrudan istihdam sağladığını ifade eden Kütükcü, “67 bin sanayi işletmesinin faaliyet gösterdiği OSB’lerimiz ülkemizin toplam sanayi üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiriyor. Üretimde, istihdamda ve ihracatta Türk sanayine lokomotiflik yapan OSB’lerimizin dijitalleşmesi, yeni nesil üretim ve girişim modellerine uyum sağlaması son derece önemli. OSBÜK olarak bu konuda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Vodafone ve Yıldız Teknik Üniversitemizle birlikte hayata geçirdiğimiz Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı da bu çalışmalardan birisi” dedi.

  Kütükcü, hedeflerinin Türkiye’deki tüm organize sanayi bölgelerini, bu organize sanayi bölgelerindeki 67 bin işletmenin iş süreçlerini maksimum oranda dijitalleştirmek olduğunu kaydetti.

  İLK ETAPTA  1000 KİŞİYE EĞİTİM VERİLECEK 

  Osblerin dijitallesmesi protokolu imzalandi - i̇ş dünyası - haberton
  OSB’lerin dijital dönüşüm protokolu imzalandı

  Kütükcü, ilk etapta bin kişiye eğitim verileceğini belirterek şunları söyledi:

   “Program kapsamında Dijital Dönüşümün Sanayicilere Etkisinden Dijital İş Modellerine, Endüstri 4.0’dan Nesnelerin İnternetine, Dijital Liderlikten Dijital Pazarlamaya kadar 10 ana başlıkta çok sayıda eğitim verilecek. Tamamen OSB müdürlüklerimizde ve OSB’lerimizdeki işletmelerde çalışanlara yönelik bu eğitimler, temmuz ayına kadar devam edecek.  İlk etapta bin kişiye dijital eğitimlerin verileceği program kapsamında, şu ana kadar OSB’lerimizden 955 kişi başvurusunu yaptı.  Eğitimlerin sonunda başarılı olan bu katılımcılarımıza sertifika da verilecek.”

  Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu ise, Vodafone Business olarak Türkiye’nin dijitalleşmesini çok önemsediklerini, bu konuda çok sayıda çalışma yürüttüklerini söyledi.

  ÜRETİMDE İLERİ DERECE TEKNOLOJİLERİ KULLANMAMIZ GEREKİYOR

  Sanayinin Türkiye ekonomisinin can damarı olduğunu ifade eden Kestioğlu, “Üretim bizim için çok önemli. Daha fazla üreten bir toplum olmamız, üretimde ileri derece teknolojileri kullanmamız gerekiyor. Şu anda da Türkiye genelinde hemen hemen her ilde organize sanayi bölgemiz var. Vodafone Business olarak Vodafone teknolojilerimizle, uçtan uca tüm çözümlerimizle OSB’lerimizin, sanayicilerimizin yanındayız” dedi. 

  Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da “Gücümüzü zaten sanayiden alıyoruz. Organize sanayi bölgelerimizle iş birliğini her zaman önemsiyoruz. Güçlerimizi birleştirdiğimiz bu proje ise, Türkiye’nin kalkınmasında çok önemli bir köşe taşı olan organize sanayi bölgelerine muhteşem bir katkı sunacak. Bugün eğitimle başlıyoruz. Bunun akabinde Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik, teknoloji üretimi de beraberinde gelecektir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler