20.7 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
26.4 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamDenizcilik şirketi genel müdüründen açıklama

  Denizcilik şirketi genel müdüründen açıklama

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan geminin teknik danışmanlığını yapan denizcilik şirketi genel müdürü açıklamalarda bulundu.

  Boden denizcilik A. Ş. Genel Müdürü Levent Karsan yaptığı açıklamada, “Biz gemilerin teknik danışmanlığından sorumlu bir firmayız. 15 adet geminin şu anda teknik danışmanlığını yapmaktayım. Teknik danışmanlık gemi armatörü değildir. Bu geminin armatörü yabancı yatırımlardır” dedi.

  Geminin işletmecisi de Almanya Hamburg ve İngiltere Londra da bulunan Boralia Maritan isimli firmadır. Türkiye’deki firma olarak bizim görevimiz gemiyi teknik açıdan ayakta tutmaktır. Ticari bağlantıları yapmak o gemiye personel donatmak bunlar başka kuruluşların işleridir” diye konuştu.

  “GEMİ TÜRK BAYRAKLI DEĞİLDİR”

  Denizcilik şirketi genel müdürü Karslan, “Gemi Türk bayraklı değildir. Gemi Liberya bayraklıdır. Geminin işletmecisi Londra ve Hamburg’da ofisi bulunan bir işletmedir. Türk bağlantısı sadece benim ve şirketimin teknik işletmeci olarak Türklerden oluşması ve gemideki personelin çoğunun Türk olması. Yabancı gemilere personel sağlayan çeşitli kurum ve kuruluşlar var.

  O kurum ve kuruluşlar sayesinde bugün dünya denizciliğinde gemilere personel sağlanıyor. Benim şirketim teknik bakım ve tutumdan sorumludur. Personel çalışma kontratlarını direkt olarak armatörün atamış olduğu temsilci ile personel olarak yapılır.

  Bu uluslararası bir kontrattır. Bu kontrat gereği maaşlarını direkt olarak armatör firma tarafından alırlar. Kendileri ile hep yakın çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler