16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDavutoğlu'ndan 'geçmiş olsun' ziyareti

  Davutoğlu’ndan ‘geçmiş olsun’ ziyareti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve ekibi, gazetecilere yönelik saldırılar nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne tüm gazeteciler adına ‘geçmiş olsun’ ziyareti yaptı.

  Ziyarete Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mente, Parti Sözcüsü Serkan Özcan, İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Genel Başkan Danışmanı Tülin Dinçelli, Parti Yönetim Kurulu Üyesi  Hasan Taşkın katıldı.

  Ziyarette gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırıların demokrasiye yönelik bir saldırı olduğuna işaret eden Ahmet Davutoğlu “Üyeniz olsun, olmasın tüm gazeteciler adına geçmiş olsun ziyareti için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne geldim. İnsan onuruna aykırı bir şekilde gazetecilere, siyasetçilere  saldırılar yapılmıştır.” dedi.

  GAZETECİLERİN HABER YAPMASINDAN NEDEN ENDİŞE EDİLİYOR?

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise ‘geçmiş olsun’ ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek şöyle konuştu:

  “Gazeteciler açısından çok karanlık günler yaşıyoruz. Gazetecilerin kapı önlerinde pusu kurulup dövülmesi demokrasi açısından kaygı verici. Üyemiz Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu evinin önünde saldırıya uğradı. Üzerine araç sürülerek canına kast edildi. Karar Gazetesi yazarları Üyemiz Taha Akyol ile gazeteciler Yıldıray Oğur ve Elif Çakır siyasetçiler tarafından hedef gösterildi. Gazetecilerin haber yapmasından neden bu kadar endişe ediliyor?

  Davutoğlu'ndan 'geçmiş olsun' ziyareti
  Davutoğlu’ndan ‘geçmiş olsun’ ziyareti

  Meslektaşlarımızın can güvenliği de tüm yurttaşlar gibi devletin güvencesi altında olmak zorunda. Halkın haber alma, bilgilenme ve doğru habere ulaşabilmesi, demokrasinin gerçekleşmesi ancak bu sayede mümkün olabilir. Türkiye’de en kısa sürede parlamenter rejime geçilmesini, hak ihlallerinin son bulmasını, haberin serbestçe dolaşımının sağlanmasını, meslektaşlarımıza saldıranların cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler