16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam564 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

  564 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında 291 Kamu kurum ve kuruluşu ile özel okullarda yürütülen çalışmalar sonucunda 2 yılda toplam 564 ton atık toplandı. 

  Toplanan atıklar, atık kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırıldı.

  TEMİZ VE YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA BIRAKACAĞIZ

  Sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, “Sıfır Atık Projesi sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynaklarımızı korumak, atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla hazırlanmış olan bir projedir.

  564 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı
  564 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin takdirleri ve himayelerinde başlatılmış olan ‘Sıfır Atık’ projesi 1 Mart 2019 tarihi itibariyle ilçemizde de uygulanmaya başlamıştır. Sıfır Atık çalışmaları sonucunda bu güne kadar toplam 564 ton 198 kilo atık kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılmıştır.

  Gençlerimize, çocuklarımıza, öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza sıfır atık bilincini aşılamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalarda görev alan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler