TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
19.6 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÇirkin krallar ve şişman kraliçeler

  Çirkin krallar ve şişman kraliçeler

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünya sadece güzellikler ve zayıflar içinde olsaydı bizim severek izledigimiz örnek aldığımız çirkin krallar ve şişman kraliçeler olmazdı.

  Bin dirhem et bin ayıbı örtse de, yemeğin salçalısı kadının kalçalısı dense de hiç bir zaman çirkinlik güzelliğin yerini alamadı. Balık etli bedenler sıfır bedenlerle yarışamadı…

  Renkler ve zevkler tartışılmaz değildir aksine şiddetle tartışılır. Güzellik kavramı da öyle! Uzun boylu, şişman, çirkin, kel, çilli vb. kavramlarla bir çok kişi mağdur, aynı zamanda psikolojik olarak etkilenmiş ve ne yazık ki tedavi görüyor.

  Çirkin krallar ve şişman kraliçeler
  Çirkin krallar ve şişman kraliçeler

  Dişleri bozuk diye vampir, zayıf diye veremli, kilolu diye şişko gibi kelimelere maruz kalanlar ilkokul sıralarında çocukların biribiri ile dalga geçmesi ile başlayıp, sokakta yürürken bile arkadan laf atılan yetişkinlige kadar devam eden ve yaşlansakta devam edecek olan bir hastalık ve giderek yayılıyor.

  Tabiki birbirimizi incitmeden kırmadan bazı sorumlulukların farkına varmak lazım. Nitekim herkes doğal güzellikten yapay güzelliğe doğru giderken günlük hayatta da saygının pek bi önemi yok gibi…

  Peki ülkemizde kaç kişi sırf kilosu yüzünden veya kısa boylu oluşundan terkediliyor, aldatılıyor yada boşanıyor? Ülkelerde devasa sorun haline gelen “obezite” hastalığın başını çekiyor.. Amerika kadar ilk sıralarda yer almasakta Türkiye’de bu konuda pek de geri kalır sayılmaz.

  Bu konuda tartışmaya açık olmakla beraber kadın ve erkeklerin korkulu rüyalarından biridir. Uykudan uyanınca gözlerimiz şiş, makyajsız ve saçlarımız dağınık uyanırız. Kimimizin dudakları çatlak, kimimizin ayakları kokuyordur. Hijyene dikkat edilmez, dişler fırçalanmaz. Bunlar kadınlara ve erkeklere özgü davranışlar olsa da erkeklere göre kadınlar birazdaha mağdurdur. Çünkü sorumlulukları daha fazladır.

  Dünya sadece güzellikler ve zayıflar içinde olsaydı bizim severek izledigimiz örnek aldığımız çirkin krallar ve şişman kraliçeler olmazdı.
  Dünya sadece güzellikler ve zayıflar içinde olsaydı bizim severek izledigimiz örnek aldığımız çirkin krallar ve şişman kraliçeler olmazdı.

  Kadın anne olmakla beraber ev işini, yemek ve temizlik yapmayı, ailesine bakmayı görev haline getirmiş ve kendisine bakma konusunu 2. Planda yer vermiştir. O yüzden biraz daha yüzleri şiş, saçları dağınık ve göz torbaları fazladır. Birde 2. ve 3. çocuk derken kilosu varsa kocası yada sevgilisi tarafından aldatılması, terkedilmesi, boşanılması kaçınılmazdır.

  Genellikle doğumdan sonra ağır yaşamlar haline gelmiş kadınlar kilolarıyla baş edemez. Buda aldatılmalar, boşanmalar, sevgi ve saygının bitmesine neden olur. Kadın sevdiği adamın geyirmesini, osurmasını, kel olmasını, ayağının ve ağzının kokmasını sineye çekse de erkek ne yazıkki onun için çocuk doğuran kadının şişmanlığını kabul edemez.

  Sisman erkek - yazarlar - haberton

  Ne var insan kilolu ise, çatlakları oluştu ise bunlar sevginin bitmesine engelmidir sizce? Şişman bir insan dans edemez mi yoksa? Yahutta şişman diye evlenmeye hakkı yokmudur? Şisman insan güzel degilmidir?

  Şişmanlık bir sağlık sorunu olsada en iyi twerkü şişmanlar yapıyor. Ayrıca yanaklarını sıkmak isteyeceğiniz tatlılıkla oluyorlar. Sesleri inanılmaz güzel ve bir çok kişinin yemek kitabı var. Dünya sadece güzellikler ve zayıflar içinde olsaydı bizim severek izledigimiz örnek aldığımız çirkin krallar ve şişman kraliçeler olmazdı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler