TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇavuşoğlu'ndan 'temsili yüksek BM sistemi' çağrısı

  Çavuşoğlu’ndan ‘temsili yüksek BM sistemi’ çağrısı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek daha kapsayıcı ve temsili yüksek bir BM sistemi çağrısında bulunuyoruz” dedi

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan‘ın dönem başkanlığı ve Sırbistan’ın ev sahipliğinde Belgrad’da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi’nin (NAM) 60. yıl dönümü toplantısında konuştu. Bakan Çavuşoğlu, “Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek daha kapsayıcı ve temsili yüksek bir BM sistemi çağrısında bulunuyoruz” dedi.

  Belgrad’da 60 yıl önceki deklarasyonun kabul edildiğine dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu, “Bu bildiride başlıca 3 alanda eylem çağrısında bulunuldu; ekonomik eşitsizlikler, BM reformu, küresel konularda çok taraflı ve kapsayıcı yaklaşım. Bugün hala tüm bu konuları tartışıyor olmamız dramatik değil mi? Eşitsizlikler tüm dünyada artıyor. BM raporlarına göre, artan eşitsizlikler dünya nüfusunun yüzde 70’inden fazlasını olumsuz etkiliyor” ifadelerini kullandı.

  1961’deki gelişmiş ve az gelişmiş ülkeler arasındaki uçuruma dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu, “Teknolojik değişimler çok daha hızlı. En az gelişmiş ülkeler için BM Teknoloji Bankası’na ev sahipliği yaparak üzerimize düşeni yerine getiriyor. İkincisi, BM reformu konusunda Belgrad Konferansı, BM Güvenlik Konseyi‘nin genişletilmesi çağrısında bulunuyor, biz de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek daha kapsayıcı ve temsili yüksek bir BM sistemi çağrısında bulunuyoruz” dedi.

  Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bağlantısızlar Hareketi 60. Yıldönümü Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştü.

  Cavusoglundan temsili yuksek bm sistemi cagrisi 2 - dış haberler - haberton
  Bakan Çavuşoğlu ve Azerbaycanlı mevkidaşı

  Çavuşoğlu, Sergey Lavrov ile görüştü

  Sırbistan’ın başkenti Belgrad kentinde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

  Cavusoglundan temsili yuksek bm sistemi cagrisi 3 - dış haberler - haberton
  Bakan Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı

  Bakan Çavuşoğlu’ndan ikili görüşmeler

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bağlantısızlar Hareketi 60. Yıldönümü Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da, Guatemala Dışişleri Bakanı Pedro Brolo, Nepal Dışişleri Bakanı Narayan Khadka, Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Bouhabib ve Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hussein ile görüşmeler gerçekleştirdi.

  Cavusoglundan temsili yuksek bm sistemi cagrisi 5 - dış haberler - haberton
  Bakan Çavuşoğlu’ndan ikili görüşmeler

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler