TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaYazarlarÇağdaş Atan ve sabır

Çağdaş Atan ve sabır

Umut Tufan
Umut Tufanhttps://haberton.com/
Umut Tufan, İzmir'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Dört yıl Fanatik Gazetesi'nde ve iki yıl Fotomaç gazetesinde editörlük/muhabirlik ve dijital içerik üreticiliği yaptı. Son olarak dijital bir reklam ajansında lider iletişimi ve içerik yazarlığı görevlerini üstlendi.

Haftanın Öne Çıkanları

Çağdaş Atan Göztepe’de teknik direktörlük koltuğu için biçilmiş kaftan. Alanyaspor’daki görevi sona eren genç teknik adamın İzmir temsilcisi için en doğru isim olacağını düşünüyorum.

Geçtiğimiz haftalarda Göztepe’nin umut vadeden bir futbol oynamadığının altını çizerek, daha önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezonu da tek bir hocayla bitiremeyeceğini vurgulamıştım. Nitekim perşembenin gelişi, çarşambadan belli oluyor. Yazının henüz dumanı üstündeyken 2-2 biten Sivasspor maçı sonrası Ünal Karaman ile Göztepe arasında şiddetli biçimde ayrılık rüzgarları esmeye başladı ve bir süre sonra ayrıldığı resmen duyuruldu.

Tecrübeli teknik adamın Göztepe’de başarılı bir grafik yakaladığını söylemek güç. Skordan bağımsız olarak bakıldığında ise taraftarı memnun eden ve gelecek için sabretmeye itecek herhangi bir ışık gözükmüyor. Bu koşullarda bu ayrılığın sezonun hemen başında gerçekleşmesinin sarı-kırmızılı ekibin hayrına olacağı kanaatindeyim.

Uyumsuzluk vardı

Ünal Karaman, karizmatik ve tecrübeli bir teknik adam. Bu açıdan Göztepe’ye uymakla birlikte düşük enerjisi, oyuncu tercihleri, maç önü ve sonu açıklamaları gibi birçok açıdan gözlemlenebileceği üzere kulübün dinamiklerinden ve taraftarın beklentilerinden oldukça uzak. İzmir ekibi tribünlerinden de hissedildiği gibi enerjisi yüksek, ateşli, tutkulu bir taraftar profiline sahip. Ünal Hoca bu özellikleri bünyesinde barındırmak mecburiyetinde değil ama işini iyi yapmak ya da yapamadığında sebeplerini açıklamak zorunda.

Çağdaş atan ve sabır
Çağdaş Atan ve sabır

55 yaşındaki teknik adam göreve geldiğinden bu yana kadro tercihleri ile de birçok kez şaşırttı. İyi giden oyuncuları kulübeye aldı, verimsiz oynayan oyuncularda ısrar etti. Bu kararları verirken de niyetinin ne olduğunu net bir şekilde anlatmadı. Puan kaybedilen maçlardan sonra yapılan değerlendirmeler ise birbirinin aynı. Herhangi bir müsabaka sonrası hoca ne diyecek diye merak eden bir Göztepeli olduğunu sanmıyorum. Hep aynı cümleler, sanki aynı kaset başa sarıyormuş gibi dönüp duruyor. Kısacası Göztepe ile Karaman arasında ten uyumu yoktu.

Çağdaş Atan da ısrarcı olunmalı

Göztepe’de teknik direktörlük koltuğu için biçilmiş kaftan Çağdaş Atan. Alanyaspor’daki görevi sona eren genç teknik adamın İzmir temsilcisi için en doğru isim olacağını düşünüyorum. Yönetim Çağdaş Atan ve Tayfun Korkut ile görüşüp henüz sonuç alamadı ama Çağdaş Hoca da ısrar edilmeli. Türkiye’nin kasvetli futbol ikliminde Alanyaspor’un başındayken kısa süre içerisinde sahaya yansıttığı pozitif futbol anlayışı takdire şayan. Enerjisi, futbol felsefesi ve bunu uygularken gösterdiği cesaret ile Göztepe’yi farklı bir havaya sokacağına şüphe yok. Sarı-kırmızılılar, Çağdaş Hoca ile el sıkışıp sonrasında ise sabır göstermeli.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler