TRY - Türk Lirası
EUR
19,402
USD
18,634
GBP
22,448
CNY
2,585
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarFutbolcular robot değildir: Galatasaray, Rizespor ve TFF

Futbolcular robot değildir: Galatasaray, Rizespor ve TFF

Mihraç Muhammed Işık
Mihraç Muhammed Işıkhttps://haberton.com/
Mihraç Muhammed Işık, 22 Eylül 2003 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 3 çocuklu ailenin en büyük çocuğu. Aslen Ordulu. İlkokul eğitimini Ali Suavi İlkokulu'nda bitirdikten sonra ortaokulu Vedide Baha Pars Ortaokulu'nda bitirdi. Lise eğitimini Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nde bitirdi ve bu sene mezun oldu.

Haftanın Öne Çıkanları

Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın opsiyonunu 1 yıl uzattı, Oğulcan bu karar karşısında sözleşmesini feshederek futbolcular robot değildir mesajı verdi.

Olaylar şöyle gelişiyor: 2020’nin Haziran ayında Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın 1 yıl opsiyonunu oyuncunun rızası olmadan uzattı. Oğulcan ise bu karar karşısında sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek futbolcuların bir duygusu olduğunu -robot olmadıklarını- göstererek karakterli bir duruşa imza attı. Tabii ki bu işin ahlaki boyutu. Bir de bu işin gerçekleri var. Oğulcan’ın sözleşmesindeki ilgili maddeyi aynen aktarıyorum:

Çaykur Rizespor A.Ş. 15.06.2020 tarihine kadar iş bu sözleşmeyi 31.05.2021 tarihine kadar uzatma hakkına sahiptir. Çaykur Rizespor A.Ş. uzatma hakkını noterden futbolcuyu muhatap gösterir bir ihbarname keşide ederek kullanacak bu ihbarnamenin bir örneğini de bilgi için Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderecektir. Çaykur Rizespor A.Ş. uzatma hakkının kullanılması durumunda futbolcuya karşı iş bu sözleşmenin 3. maddesinde belirtilen 2020-2021 sezonuna ilişkin hüküler çerçevesinde sorumlu olacaktır.” 

Galatasaray’a transfer olan Oğulcan, formda olduğu bir dönemde FİFA tarafından 3 maçlık ceza aldı. Bu FİFA’nın kendisi ile çeliştiğini gösterir. Çünkü 2007 yılında Mehmet Aurelio aynı şekilde Fenerbahçe’den Real Betis’e transfer oldu. FİFA tarafından ceza yemedi. Buradan bir Türk düşmanlığı sonucunu çıkabiliriz. Bu sezonun başında ise Oğulcan’ın lisansı TFF tarafından çıkarılmadı. Bu lisans işinin çözümü 1.2 milyon euroya patlar.

Futbolcular robot değildir: Galatasaray, Rizespor ve TFF
Futbolcular robot değildir: Galatasaray, Rizespor ve TFF

Burak Elmas’ın Büyük Raconu

Dün akşam oynanan Randers maçı esnasında Marcao‘nun 8 maçlık cezası açıklandı onu takiben Burak Elmas’ın, Tahkim Kurulu ve Rizespor Camiası’nın kirli çamaşırlarını döktüğü açıklamalar izledi. Açıklamalara göre Galatasaray’ın yaptığı suç duyurusunu geri alması karşılığında Marcao’nun alacağı cezada indirim olacağı ve Oğulcan meselesinin oyuncular karşılığında çözülmesi vaat ediliyordu. Sayın Burak Elmas bunu kabul etseydi Oğulcan meselesini çözdüm diye alkış alacaktı. Ancak bunu yapsaydı Galatasaray’ın değerlerini iki paralık edecekti. Bu duruşu gösteren sayın başkanı kutluyorum. Galatasaray’ın geleceği çok doğru kişiye emanettir.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler