TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamÇadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme

Çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’da bulaşıcı hastalık riskine karşı görevlendirilen 2 belediyenin personeli, çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme işlemi yapıp, çevreyi temizliyor.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından 41 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Depremin en çok etkilediği, yüzlerce binanın yıkıldığı Hatay’da da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaların yanı sıra bulaşıcı hastalıklara karşı da tedbirler alındı. Bu kapsamda bölgede görevli Gölcük Belediyesi’nin 248 personeli, çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme işlemi yapıyor. Gebze Belediyesi’nin 200 personeli ise çevreyi temizliyor.

Çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme
Çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçleme

Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Serkan Aksöz, “Sağlık Bakanlığı’nca belediyemize Hatay’da ilaçlama ve dezenfeksiyon sorumluluğu verildi. Çalışmaları yapmak için ekibimiz ile başkanımız Ali Yıldırım Sezer’in yanına, Hatay’a geldik. Bölgede ekibimizle çadır kentlerde ve vatandaşların temas ettiği yerlerde dezenfeksiyon, kemirgen ilaçlaması, kireçleme çalışmaları yapıyoruz. Halk sağlığının korunması için çalışıyoruz” dedi.

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İslam Özdağ ise “Depremin ikinci gününde Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz’e, Hatay’daki temizlik işleri sorumluluğu verildi. Yaklaşık 200 personel ve araçlarımızla bölgeye geldik. Bölgede halk sağlığının korunması, bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi adına birinci basamak olarak temizlik faaliyetleri önem arz etmekteydi. Çadır kentlerde, insan kalabalığının olduğu yerlerde temizlik faaliyetlerini yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler