TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamDepremzede çocuklara özel tiyatro etkinliği

Depremzede çocuklara özel tiyatro etkinliği

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Karamanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından depremzede çocuklara özel tiyatro etkinliği düzenlendi. Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Sezai Yılmaz, depremzede çocukları sanatın iyileştirici gücüyle buluşturarak güzel vakit geçirmelerini sağladıklarını söyledi.

Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’tan getirilip Erzurum’daki yurtlara yerleştirilen depremzede ailelerin çocukları için Devlet Tiyatrosu, ‘Sanatın iyileştirici gücüyle depremden etkilenen çocuklarımızla buluşuyoruz’ sloganıyla etkinlik düzenledi. Erzurum Valiliği koordinesinde kaldıkları yurtlardan minibüslerle alınan çocuklar, Erzurum Devlet Tiyatrosu salonuna getirildi. Bir süre fuaye salonunda misafir edilen çocuklar, daha sonra ‘Canlanan Masallar’ oyununu izlemek için salona alındı. Keloğlan’dan Pinokyo’ya, Sindirella’dan Alaattin’in sihirli lambasına kadar birçok masalın sahnelendiği yaklaşık 1 saatlik oyunu izleyen çocuklar, güzel vakit geçirdi.

Depremzede cocuklara ozel tiyatro etkinligid - yaşam - haberton
Depremzede çocuklara özel tiyatro etkinliği

Adıyaman’dan ailesiyle birlikte Erzurum’a gelen Ahmet Şahin, Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Sezai Yılmaz’dan yeni oyunlar sahnelenmesini istedi. Yılmaz ise her hafta pazar günü salonlarının çocuklara açık olduğunu belirterek, 2 de yeni oyunları bulunduğunu belirtti.

Oyunun sona ermesinin ardından fuaye salonuna çıkan çocuklara, görevliler tarafından oyuncak hediye edildi. Çocuklara refakat eden Erzurum Nenehatun Anaokulu Müdürü Sevnur İçyar, “Deprem bölgesinden Erzurum’a getirilen çocukları tiyatro oyununa getirdik. Çocuklar, çok mutlu oldular” dedi. 

Depremzede çocukları sanatın iyileştirici gücüyle buluşturmak istediklerini söyleyen Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Sezai Yılmaz, “Sanatın iyileştirici gücüyle çocuklarımızla bir araya geldik. Şehrimize gelen çocuklar, başka bir sayfa açsınlar istedik. Sanatın verdiği güçle hayal dünyalarını geliştirsinler istedik. İnanıyorum çocuklarımız güzel vakit geçirdiler” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler