16.4 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Nisan 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBüyükşehir yeni ağaçlar dikerek yeşil alanları arttırdı

  Büyükşehir yeni ağaçlar dikerek yeşil alanları arttırdı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı 2020 yılında kent merkezi ve kırsalda yeni ağaçlar dikerek yeşil alanları arttırdı.

  Kent merkezinde 56.835 metrekare ve Eskişehir genelinde 71.408 metrekare yeni park alanı ve yeşil alan yapımını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında 14.788 adet ağaç dikti. Ayrıca İnönü ilçesi Oklubalı Mahallesi’nde eski maden sahasına 9.987 ağaç dikilerek, 64.895 metrekare alan da doğaya yeniden kazandırıldı.

  Büyükşehir yeni ağaçlar dikerek yeşil alanları arttırdı
  Büyükşehir yeni ağaçlar dikerek yeşil alanları arttırdı

  Kavşak, orta refüj gibi alanlarda kullanılan çiçekleri de kendi seralarında üreten Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında 932.289 adet çiçek üreterek ve bu çiçeklerin alanlara dikimini yaparak sorumlu olduğu bölgelerde “Şehir Estetiktir” anlayışını sürdürdü. 

  Yeşilin kent için en güzel süs olduğunu belirten yetkililer, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da Eskişehir’e yeni yeşil alanlar kazandırmaya ve doğa için mücadele etmeye devam edeceklerini belirttiler.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler