14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Pazartesi, Nisan 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇekyalı yazarların kitapları İşçi Kürüphanesinde

  Çekyalı yazarların kitapları İşçi Kürüphanesinde

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Çekyalı yazarlar, Çankaya Belediyesi İşçi Kütüphanesi’ni ziyaret ederek ülkesinin tanımış yazarlarının kitaplarından bir seçki armağan etti. 

  Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde çöpe atılan kitapların değerlendirilmesiyle kurulan İşçi Kütüphanesi, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İmrahor Mahallesi’nde yer alan Şantiye’de İşçi Kütüphanesini ziyaret eden Çek Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Pavel Daněk, takdire değer bir çalışma olarak nitelediği kütüphane çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

  Çekyalı yazarların kitapları i̇şçi kürüphanesinde
  Çekyalı yazarların kitapları İşçi Kürüphanesinde

  Kütüphanede incelemeler yapan Daněk, kütüphaneye Franz Kafka, Milan Kundera, Karel Čapek ve Radek Malý gibi önemli Çek yazarların Türkçe’ye çevrilmiş eserlerinden bir seçki ve ülkelerini tanıtan kataloglar armağan etti. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler