TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBorsa İstanbul Genel Müdürü MÜSİAD zirvesine katıldı

  Borsa İstanbul Genel Müdürü MÜSİAD zirvesine katıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ener Ergün, MÜSİAD Vizyoner’21 Zirvesine katıldı

  Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Enes Ergün, “2020’nin başında yaklaşık 1.2 milyon olan yatırımcı sayımız 2021 yılında 2.4 milyona ulaştı. Bireysel yatırımcı sayısının artması aynı zamanda sorumluluklarımızı da artırıyor ve biz bunun bilinciyle hareket ediyoruz” dedi.

  Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Enes Ergün, MÜSİAD Vizyoner’21 Zirvesine katıldı. Zirvede bir konuşma yapan Ergün, “Ülkemizin büyümesinin temel dinamosu olan şirketleri yani üretim yapan, yatırım yapan, ihracat yapan, istihdam yapan şirketlerimizi büyümelerini sermaye piyasaları yoluyla finanse edebilmeleri için yani finansman modellerinde bir dönüşümü gerçekleştirebilmeleri için sermaye piyasalarına, borsaya davet ediyorum.

  Borsa olarak bu sene iş yapma modelimizde bir dönüşümü gerçekleştirdik. Sadece şirketlerin borsada işlem görme başvurusunu değerlendiren bir borsa değiliz artık. Başvurudan önce de karar aşamasında, hazırlık aşamasında, şirketlerimizin ne sıkıntıları varsa, ne problemleri varsa çözen ve destek veren bir borsayız. Çünkü amacımız şirketlerin öz sermayelerini güçlendirmek. Amacımız her sene ülkemizin büyümesine katkı sağlayan çok sayda büyük şirketlerimizin yatırımlarını halka arz aracılığıyla finanse etmelerini sağlamaktır. Çünkü şirketlerimizin yatırımları için ihtiyaç duydukları uzun vadeli ucuz TL sadece ve sadece sermaye piyasalarında ve borsada mevcut” dedi. 

  ” Bir dönüşüm de yatırımcı sayımızda oldu”

  “YATIRIMCI SAYIMIZ 2021 YILINDA 2.4 MİLYONA ULAŞTI”

  Ergün, “Yatırımcıların hızlı ve güvenli finansa erişimini sağlayacak şekilde veri merkezinin genişletildiği farklı ihtiyaçlara göre alternatif erişim imkanları sunan uluslararası standartlarda hizmet veren bir borsayız. Bu sayede tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde Borsa İstanbul olarak tüm hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sunmayı başardık. Sektör olarak aslında çok ciddi bir sınavdan geçtik.

  Değişen koşullara çok hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başarabildik. Bir dönüşüm de yatırımcı sayımızda oldu. 2020’nin başında yaklaşık 1.2 milyon olan yatırımcı sayımız 2021 yılında 2.4 milyona ulaştı. Bireysel yatırımcı sayısının artması aynı zamanda sorumluluklarımızı da artırıyor ve biz bunun bilinciyle hareket ediyoruz” şeklinde konuştu. 

  Ergün, “Arz tarafından daha fazla şirketin çeşitli kaynak temini imkanına kavuştuğu talep tarafında ise daha geniş bir yabancı yatırımcı tabanına ulaştığımız, ayrıca piyasanın ihtiyaçlarına göre yeni finansal ürün ve hizmetlerin geliştirildiği, özetle piyasaların büyümesine odaklandığımız bir dönüşüm ile İstanbul’un uluslararası finans merkezi konumuna güç katmaya devam edeceğiz. Sermaye piyasalarının sunduğu fırsatları artırmanın kalkınmanın anahtarı olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu değişim ve dönüşüm içinde farkındalığı artırmak, doğru vizyonu çizmek ve uygulamak kesinlikle ortak çabamızı gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler