TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
-0.3 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTaksimetre açmayan taksi sürücülerine ceza

  Taksimetre açmayan taksi sürücülerine ceza

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Fatih’te sivil trafik polislerinin gerçekleştirdiği denetimde yolcu seçen ve taksimetre açmayan taksi sürücülerine ceza kesildi  

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri taksileri denetledi. Aksaray metro istasyonu önündeki denetimde ekipler, kurallara uymayan taksi sürücülere ceza yazdı. Denetimde emniyet kemeri takmayan bir sürücüye 144 lira, taksimetre açmayan sürücüye ise 652 lira yolcu seçen sürücüye ise bin 339 lira cezai işlem uygulanırken 10 gün de aracını bağlandı. 

  ” Biz düzgün bir vaziyette çalışıyoruz”

  “FİKRİM YOKTU”

  Taksimetre açmayan taksici Burak Başel, “Kendisi sürekli müşterim. Taksimetre açmamı istemiyor. Açmak zorunda olduğumla ilgili fikrim yoktu” dedi.

  Denetimde bir kusuru bulunmayan taksi sürücüsü Remzi Tecit, “Denetimleri çok iyi buluyorum. Taksimetre açmaları lazım. Yolcu seçmemeleri lazım. Biz düzgün bir vaziyette çalışıyoruz. Trafikte onları yakalamamız lazım” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler