TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBBP lideri Destici’den 1 Mayıs mesajı

  BBP lideri Destici’den 1 Mayıs mesajı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

  BBP lideri Mustafa Destici, yayımladığı mesajında, insanlığın iki yıla aşkın bir süredir Covid-19 pandemisi ile mücadele ettiğini söyledi. Yaşanan olumsuz şartlarda da en fazla çalışanların ve dezavantajlı kesimlerin etkilendiğine şahit olduklarını ifade eden Destici, “Yaralarımızı sarmak ve tekrar ayağa kalkmak için, başta siyaset kurumu olmak üzere, milletçe hepimize önemli sorumluluklar düşüyor” diye konuştu.

  ‘İŞÇİLERİMİZ DAHA İYİ ŞARTLARDA ÇALIŞMAYI HAK EDİYORLAR’

  Destici, Türkiye’de 1 Mayıs’ın uzun yıllar marjinal ideolojik grupların istismar sahasına dönüştürüldüğünü söyleyerek, şunları kaydetti:

  “Bu dönemde hem emekçilerin gerçek problemlerinin konuşulamaması hem de işçilerin ideolojik kavgaların öznesi haline getirilmeye çalışılması ile çalışanlarımızın hak mücadeleleri büyük zararlar gördü. Emekçilerimizin hakları ve problemleriyle ilgili meseleleri, hep birlikte, ülke ekonomisiyle bütün olarak, konuyu başta siyasi anlaşmazlıklar olmak üzere tüm ihtilafların dışında ve üzerinde tutarak değerlendirmeli, çözümler üretmeliyiz.

  İşçilerimiz, daha iyi şartlarda, daha iyi ücretlerle ve daha iyi sosyal haklarla çalışmayı hak ediyorlar. Bu hepimizin görevi. Bunu sağlamak ise ilk olarak ülke ekonomisinin her alanda ve bütün olarak büyümesi ve gelişmesi ile mümkün olacak. Öncelikle devletimizin ‘sosyal devlet’ olma görevini daha iyi yerine getirmesi için gayret göstermemiz, sonrasında, millet olarak, yaşadığımız zorluklar karşısında birlik ve dayanışma içinde olmak mecburiyetindeyiz.

  Başta işçilerimiz olmak üzere, tüm çalışanların Emek ve Dayanışma Günleri ile Ramazan Bayramlarını kutluyor, 1 Mayıs’ın, tüm çalışanlarımızın ve milletimizin içinde bulunduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını diliyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler