TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerNATO jetleri, Rus uçaklarının önünü kesiyor

  NATO jetleri, Rus uçaklarının önünü kesiyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  NATO hava güçlerinin konuşlandığı Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nden yapılan açıklamaya göre, Baltık Denizi ve Karadeniz’de konuşlanmış NATO jetleri son 4 günde birkaç kez Rus uçaklarını takip ederek önünü kestiği belirtildi.

  NATO radarlarının 26 Nisan’dan bu yana Baltık Denizi ve Karadeniz’de bir dizi kimliği belirsiz uçağı takip ettiği, NATO jetlerinin ise yaklaşmakta olan uçağın önünü kesip kimliğini tespit etmek için hızlıca havalandığı belirtildi. Açıklamada bu rutinin, NATO güçlerinin ‘hazır ve hızlı müdahale etme yeteneklerini gösterdiği’ ifade edildi.  

  SİVİL UÇAKLAR İÇİN POTANSİYEL RİSK

  Nato jetleri rus ucaklarinin onunu kesiyor 1 - dış haberler - haberton
  NATO jetleri, Rus uçaklarının önünü kesiyor

  Açıklamada ayrıca “Rus askeri uçakları genellikle konumlarını ve irtifalarını gösteren bir transponder kodu iletmez, uçuş planı bildirmez veya hava trafik kontrolörleri ile iletişim kurmaz, bu da sivil uçaklar için potansiyel bir risk oluşturur. Önü kesilen Rus uçağı asla İttifak hava sahasına girmedi ve müdahaleler güvenli ve rutin bir şekilde gerçekleştirildi” ifadeleri yer aldı.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler