TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerBaşkan Yaşar, Genç Nevşehirliler ile buluştu

Başkan Yaşar, Genç Nevşehirliler ile buluştu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Genç Nevşehirliler Derneği tarafından düzenlenen 11’nci geleneksel kahvaltı programına ev sahipliği yaptı.

Yenimahalle Belediyesi Nergis Salonu’nda düzenlenen etkinliğine Başkan Yaşar’ın yanı sıra Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Dernek Başkanı Ziya Ağca, bürokratlar ve çok sayıda Nevşehirli öğrenci katıldı.

Yaşar, “Daha iyisini öğrenmek için okuyun”

Nevşehirli gençlere seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’nin içinde bulunduğu eğitim sistemi maalesef adaletli değil. Türkiye’de üniversite sayısı daha az iken dünya genelinde ilk 500’e giren 5-6 üniversitemiz varken bugün üniversite sayısı artmasına rağmen sıralamaya girebilen üniversitemiz bulunmuyor.

Üniversite öğrencilerimiz eşit şartlarda eğitim alamıyor. Üniversiteyi okumanız için aileleriniz büyük sıkıntılar yaşıyor. Ancak okulu bitirince büyük bir işsizlik sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Sizlere önerim sınıf geçmek için değil daha iyisini öğrenmek ve kendinizi alanınızda geliştirmek için okuyun” dedi.

Cumhuriyetin değerleri ülkeyi aydınlığa çıkarak

Yaşar, “Devlet, Anayasamıza göre eşit eğitim, güvenlik ve sağlık hakkını vatandaşına vermek zorundadır. Maalesef özellikle eğitimde bu durum gerçekleşmiyor. Cumhuriyeti kuranlar devrimlerine eğitimle başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ülkenin gelişimini eğitimde gördü. Bizim Cumhuriyetimiz İran, Libya, Arabistan değil.

Bizim Cumhuriyetimiz demokratik laik Türkiye Cumhuriyetidir. Bu Cumhuriyetin değerlerini ne zaman tam olarak hayata geçirirsek o zaman sizin de yönünüz aydınlık olacaktır. Daha iyi eğitilmiş, üreten, sorgulayan, tepkisini gösteren, haksızlıklara karşı direnebilen toplumun yetiştiği zaman Türkiye’nin yolu aydınlığa çıkacaktır.

Göreve geldiğimizden beri anaokulu seviyesinden başlayarak üniversite hazırlık sürecine kadar eğitime tam destek verdik. Gerek devlet okullarına gerekli desteği verdik gerekse açtığımız eğitime destek merkezleri ile çocuklarımızın sınavlarda başarı göstermesine katkı sunduk. Eğitimi her zaman ön planda tuttuk ve bu düşünceyle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Yaşar’a teşekkür

Eğitime ve gençlere verdiği destekten dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür plaketi takdim eden Dernek Başkanı Ziya Ağca da “Derneğimiz maddi ve manevi anlamda öğrencilere büyük destek sunuyor. Bu süreçte bize destek olan hemşerilerimize, büyüklerimize ve etkinliğimizde ev sahipliği yaparak desteğini sunan Fethi Başkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler