TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle Belediyesi'nden dilencilere operasyon

Yenimahalle Belediyesi’nden dilencilere operasyon

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız yoldan kazanç sağlayan dilencilere operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında ilçenin işlek noktalarında ve cami önlerinde denetim yapan zabıta ekipleri, dilencilere göz açtırmadı.

İthal dilenciler

Yapılan operasyonda dilencilerin tamamının yabancı uyruklu olduğu gözlenirken dilencilere ilgili mevzuat doğrultusunda kimlik tespiti yapılarak üzerlerinden çıkan paralara tutanakla el koyuldu.

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız yoldan kazanç sağlayan dilencilere operasyon düzenledi.

Öte yandan sadece dilencilere değil seyyar satıcılara da göz açtırmayan Yenimahalle Belediyesi Zabıta ekipleri son bir hafta içerisinde yaptığı denetimlerde, izinsiz ortamlarda sağlıksız gıdalarla vatandaşın sağlığı ile oynayan kokoreççileri satıştan men etti. 

Duygu istismarcılarına taviz vermeyeceğiz”

Dilenmenin Kabahatler Kanunu kapsamında suç olduğunu ve bununla ilgili işlem uygulandığını belirten yetkililer, gelen şikâyetler doğrultusunda dilencilik yapan kişilere yönelik denetimlerin arttırıldığı söyledi. Açıklamada “Söz konusu şahıslar insanlarımızın duygularını istismar ederek, özellikle çocukları kullanıyorlar. Tamamının yabancı uyruklu olduğu tespit edilen dilencilere cezai işlem uygulandı” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler