TRY - Türk Lirası
EUR
20,455
USD
18,813
GBP
23,207
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamBalık tutma yarışmasına 100 tekne katıldı

Balık tutma yarışmasına 100 tekne katıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Sportif Olta Balıkçıları ve Spor Kulübü Derneği iş birliğiyle düzenlenen balık tutma yarışmasına, 100 tekne ve 200 kişi katıldı.

Bu yıl üçüncüsü yapılan yarışma, Alanya Yat Limanı‘nda gerçekleştirildi. Yarışmada ‘en büyük balık‘ kategorisinde Team Wolf takımından Ünsal Tanzan ve Savaş Arslan, ‘yakala bırak’ kategorisinde Team Boyka’dan Osman Daş, Hasan Köksal Yener, ‘en çok balık’ kategorisinde Team Karacaal’dan Ali Cömertpay ve Hasan Halaçoğlu, ‘Cumhuriyet özel ödülü’ kategorisinde ise Team Güney Yıldızı’ndan Serdar Yılmaz ve Ayhan Güney birinciliği kazandı. Yarışma sonunda düzenlenen törenle dereceye giren katılımcılara ödülleri verildi. Yarışmada yakalanan balıklardan elde edilecek gelirin tamamının LÖSEV’e bağışlanacağı bildirildi.

Balık tutma yarışmasına 100 tekne katıldı
Balık tutma yarışmasına 100 tekne katıldı

‘HEDEF ULUSLARARASI ARENA’

Alanya Sportif Olta Balıkçıları ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Kalaycı, “İki günlük serüvenimiz sona erdi. Katılımcı sayısı beklentilerimizden iyiydi. Balık popülasyonu olarak umduğumuzu bulamadık ama ödül alan arkadaşlarımız yakaladıkları balıklarla bunu başardı. Sportif balıkçılığı ön plana çıkarmak istediğimiz için ‘yakala bırak’ tercih ettiğimiz kategori. Hedefimiz uluslararası arenaya çıkmak ve çıkmak üzereyiz. Bu yarışmayla uluslararası arenada sesimizi daha çok çıkaracağız. Bunun sinyallerini de alıyoruz. Gelecekte daha iyi olacak” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler