TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAvcılar'da el emeği göz nuru eserler sergilendi

  Avcılar’da el emeği göz nuru eserler sergilendi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avcılar’da el emeği göz nuru eserler sergilendi. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurslarda 8 ay boyunca ortaya konulan eserlerden 350’si ilçe meydanında ilgi gördü.

  Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Merkezi’ne bu yıl çeşitli alanlarda 15 bin 500 kişi kurslara devam etti. Akla gelebilecek hemen her alanda 130 eğitmen ve usta öğretici tarafından eğitilen kursiyerlerin el işi ve göz nuru dökerek hazırladığı eserlerin geniş bir alanda sergilenmesi kararlaştırıldı. Bugün saat 11.00’de Avcılar Havuz Meydanı’nda düzenlenen yıl sonu sergisini İlçe Kaymakamı Kemal İnan ve Milli Eğitim Müdürü Cevat Dervişoğlu birlikte açtı.

  Avcilarda el emegi goz nuru eserler sergilendi 1 - kültür ve sanat - haberton
  Avcılar’da el emeği göz nuru eserler sergilendi

  Merkez Müdürü Mahmut Koç, “Burada her alanda ortaya konulan ürünler sergileniyor. Merkez binamız dar sayılır. Herkesin bu ürünleri görebilmesi için Avcılar Meydanı’nı sergi alanına çevirdik. Halkımız bu sayede ortaya konulan ürünleri rahatlıkla görebilecek. Gün boyu açık  kalacak sergi daha sonra Barış Manço Kültür Merkezi’nde açılacak” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler